Galaxy S8'in Bileşenlerine Yakından Bakın!

Müthiş bir telefon olan Galaxy S8'in içinde neler var? Cevap Samsung'tan geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S8'in Bileşenlerine Yakından Bakın!

Galaxy S8'in büyüleyici bir telefon olduğunu söylemeye gerek bile yok. Peki görünümüyle göz kamaştıran Galaxy S8'in içinde neler olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın içindekileri Samsung'un paylaşımı sayesinde görme şansı bulduk. Firmanın kendi yaptığı parçalarına ayırma işleminde, yeni amiral gemisini işler hale getiren bileşenler ortaya çıktı.

Samsung, paylaşımında telefonda kullandığı yeni Mobile HDR Premium sertifikalı OLED ekrandan bahsediyor. Ön yüzün yüzde 80'ini kaplayan bu ekran, 18,5:9 oranına sahip ve Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Güç tüketimini azaltmaya yönelik çeşitli resim sıkıştırma algoritmalarını destekleyen Display Driver IC (DDI) gibi bileşenler de vurgulanırken, sanal gezinti tuşlarının bulunduğu bölümün altındaki basınç sensöründen de bahsediliyor. Bu bölüm, dokunmalara ve basmalara fiziksel düğme gibi yanıt veriyor.

8 megapiksellik f/1,7 diyaframlı ön kamera, ekran alanını maksimize etmek üzere tasarlanmış. İris tarayıcı ve yüz tanıma işlevleri, ön kamerada tek modülde toplanmış bulunuyor.

Galaxy S8'in diğer bileşenlerinin detaylarını merak edenler, resmi blog'daki bu gönderiye göz atabilirler.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play