Galaxy S8'in Ekran Boyutu ve Pili "Doğrulandı"

Bir Samsung yetkilisi, iddialara göre Galaxy S8'in ekranı ve piliyle ilgili bu detayları "doğruladı"!

Galaxy S8'in Ekran Boyutu ve Pili "Doğrulandı"

Güney Kore'den gelen yeni raporlara göre Samsung Galaxy S8'in büyük bir ekranla gelmesini bekleyenler, beklediklerini alacaklar. Ancak rapor, pil için aynı iyi haberleri vermiyor.

News1'e konuşan bir Samsung yetkilisi, iddiaya göre standart Galaxy S8'in 5,8 inç'lik bir ekranla geleceğini, 6,2 inç'lik modelin Samsung Galaxy S8 Plus olarak tanıtılacağını doğruladı. Yetkiliye göre 5,8 inç'lik model 3.000mAh pile, 6,2 inç'lik model ise 3.500mAh pile sahip olacak. Bu pil kapasitelerinin düşük olduğu söylenemez ancak telefonların büyük ekranlarına bakarsak, çok güçlü de değiller. Örneğin 5,1 inç'lik Galaxy S7 bile 3.000mAh pile sahip. Bununla birlikte büyük ekran sizi endişelendirmesin, çünkü sızıntılar çerçevenin küçülerek ekran alanının büyüdüğünü, telefonun boyutlarının pek büyümediğini söylüyor.

Pil ömrü telefonların ortak zayıf noktası haline geldiği için bu durum endişeye yol açabilir. Galaxy S8'te kullanılan bileşenler ve işlemcinin gücü daha verimli kullanıyor olması muhtemel, ancak bunun yeterli olup olmayacağını bilmiyoruz.

Elbette tüm bunların geçerliliği, haberin doğruluğuna bağlı. Bilgiler bir Samsung çalışanından gelse de, çalışanın ismi bilinmiyor ve bilgi verilmesinden çok, sızdırılması söz konusu gibi görünüyor.

Yani emin olmak için 29 Mart'taki tanıtımı beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

5,7 inç ile 6,2 inç arasında galiba çok büyük fark var tebrik etmek gerekir samsung. aradaki milimetrik farkı herhalde kullanıcı olarka baya ayırt edebileceğiz. S9 uda büyük bi yenilik yapıp 6,3 imç olarak yapın bari. şimdiden büyük satış yapacağınızı hayel edin. hayel ile kalacak nasılsa. 4,5 inçlik bi ekstra ürün çıkarmak çok zor değilmi. ayrıca 128 gb lık 6 gb ram lik ürününüzüde türkiyede çıkarmanızda büyük düşünce. tek elle kullanım isteyenleri duymazdan -gelmeye devam edin

bence pil seviyesi düşük şu anki tlf ancak çıkarıyoruz günü,şimdi ballandıra ballandıra anlatçaklar işte işlemci yeni performans yüksek enerji tüketimi düşük v.s eski işlemci pile göre %40 artış var diycekler ama tlf satın alıp kullanınca bakıcaksın günü çıkarmıyor e hani nerde kaldı pil performansı v.s diye hesap sorulması gerek.hepsi satış stratejisi pil seviyesi yükselmesse tlf yeni model almanın bir anlamı yok,eski tlf lara göre %40 artış veriyorlarsa tam günü veya 1,5 günü rahat çıkarması

Samsung yoğurdu üfleyerek yiyor ve yoğun pil koymuyor S8 e yalnız anlamadığım nokta, 5.5 inç ekranlı Xiaomi telefonumda 4050 miliamper batarya var ve Xiaomi bu konuda sorun yaşamıyorken Samsung nasıl yapamıyor???

Telefon üreticileri neden 4.5 inç civarı iyi donanımlı cihaz çıkarmıyorlar....küçük ekran kullanmak isteyenler alsınlar...umarım sesimize kulak veren çıkar....marka çok önemli değil..sadece özellikleri önemli....

@10 Şubat 2017 12:33 Al benden de o kadar

Sen de yorum yazCHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir