Galaxy S9'un Her Yanı Ekran Olabilir!

İddialara göre Samsung'un yakın gelecekteki telefonları, kavisli ekran işini biraz abartarak bunu yapabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S9'un Her Yanı Ekran Olabilir!

Galaxy S8'in kavisli ekranını sevdiyseniz, daha kavisli ekranlara hazırlanın. Kore'den gelen bilgilere göre Samsung, dört tarafı ekranla kaplı telefonlar üretmek için çabalıyor.

ET News'un haberine göre dört bir yanı ekranla kaplı Samsung telefonların tüm gövdesinin yüzde 98'i, ekrandan oluşabilir. Tek önemli sorun ise bunu gerçeğe dönüştürmenin o kadar kolay olmaması. Ekran, Samsung Display'in şu anki laminasyon süreciyle cihazın etrafına sarıldığında, ETNews'a göre her köşede bir kör nokta oluşuyor. Bu kör noktalar, dokunmaları algılamıyor, sadece ekran görevi görüyor.

Ekran laminasyon zorluklarının Apple'ı da etkilediği, Apple'ın iPhone 8'de bu yüzden düz OLED ekran kullanacağı iddia ediliyor. iPhone'ların ekranını üreten firma ise ETNews'a göre Samsung olacak. iPhone 8'in kavisli ekrana sahip olmayabileceğini daha önce de duymuştuk ancak rapora göre Apple ve Samsung, sorunu çözmek için çalışmaktalar.

Bu arada LG'nin de dört yanı ekrandan oluşan telefonlar üretmenin yollarını aradığı iddia ediliyor. Xiaomi Mi Note 2'nin kavisli ekranlarını üreten LG'nin üretimi hızlandırdığı söyleniyor.

Üretim sorunları aşılsa bile, dört yanı camla kaplı bir telefon gerçek hayatta başka sorunlarla karşılaşabilir. Cam yüzeyin çoğalması, telefonun kolayca hasar görebilecek alanının da artması anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tam kasa ekranlarda kulak hoparlörü gibi aşılması gereken bir problem daha var, Xiaomi Mi MIX'de farklı bir yöntemle aşmaya çalıştı ama sesi çok dışarıya veriyor, geliştirilmesi gerek

Kişisel görüşüm kavisli ekrana sahip telefonlardan nefret ediyorum. Önden bakınca ekranın kenarları siyahımsı görünüyor özellikle beyaz arka planda çok göze batıyor. Samsung artık kavis sevdasından vazgeçmeli. Yoksa bir çok tüketici Samsung'dan vazgeçecek.

Sen de yorum yaz