Google'dan AirPlay'e rakip teknoloji!

Google, "Chromecast'in sadece müziğe özel sürümü" diyebileceğimiz yeni teknolojisini tanıttı!

Google'dan AirPlay'e rakip teknoloji!

Google'ın Chromecast teknolojisi, telefonunuzda belirli uygulamalardaki videoları veya mobill cihazınızın ekranını direkt olarak TV'nize yansıtmanıza yarıyor. Şimdiyse firma, sadece ses özelliğine sahip benzer bir teknolojiyi belirli donanım ve yazılım ortakları yoluyla sunacağını duyurdu.

Tüm bunlar, Google Play Music, Rdio, Pandora, NPR One, Deezer ve işlevi destekleyen diğer uygulamalar üzerinden Google Cast-ready hoparlörlere müzik aktarabileceğiniz anlamına geliyor. Donanım tarafında Google ile birlikte çalışan firmalar arasında LG, Sony ve Denon bulunmakta. Duyuruda Spotify'ın isminin geçmemesi dikkat çekiyor, ancak Google muhtemelen şu sıralar firmayı ikna etmeye çalışıyor.

Sistem, Chromecast'in çalıştığı gibi çalışıyor: Telefonunuzda tek bir dokunuşla o an çalmakta olan müziği hoparlörlere yönlendirebiliyorsunuz. Müzik, ilgili hizmetten doğrudan indirildiğinden cihazınızın üzerinde yük binmediği gibi, SMS uyarıları gibi sesler hoparlörünüzden çıkmamış oluyor.

Google, ilerleyen aylarda yeni ortaklıklar kuracağını, Google Cast ekosisteminin daha çok Android TV'ye, oyun konsoluna ve set-top kutusuna genişleyeceğini söylüyor. Bunun yanında Chromecast'in normal hoparlörlere bağlanan bir modelinin çıkıp çıkmayacağına dair herhangi bir ipucu yok.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Oyun konsolu olabilir adıda google play gibi birşey olabilir.

airplay den ötesi yalan. pioneer lx-76 anfiye sahibim. airplay sayesinde iphone 5s ve ipad air 2 ile muhteşem bir ekosistem oluşturdular. bu apple bir harika dostum

hasstir lan apple mis google mus yalakalarrr

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir