Google, bu oyuncak ayının patentini aldı!

Google, patentini aldığı oyuncak ayıyla biraz korkutucu, biraz da şaşırtıcı bir planın peşinde...

Google, oyuncak ayının patentini aldı!

2001'de gösterilen "Yapay Zeka" filmini seyrettiyseniz, Google'dan filmdekine benzer bir süper-bilgisayar oyuncağı bekleyebilirsiniz. Firmanın geçen hafta patentini aldığı oyuncak ayı, tüylerinizi ürpertecek.

Patente göre oyuncak ayı, siz ona baktığınızda bunu fark ediyor ve size bakmaya başlıyor. Ayıya sesli komutlar vererek evinizdeki medya cihazlarını, örneğin TV'nizi konuşarak kontrol edebiliyorsunuz. İlginç bir patent de olsa Google, CNNMoney'e yaptığı açıklamada patentin böyle bir oyuncak üretip satacağı anlamına gelmediğini söyledi ve şunları ekledi: "Çeşitli fikirlerle ilgili patentlere sahibiz -- bunların bazıları gerçek ürünlere dönüşürken, bazıları dönüşmüyor."

Google, bu oyuncak ayıyı gerçeğe dönüştürmese bile, benzer Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları üzerinde çalışan firmalar var. Örneğin Amazon, Echo adındaki yardımcı cihazıyla çalma listelerinizi düzenleyebiliyor veya web'den bilgi getirebiliyor.

İlginç bir detay ise, Google'ın bu seneki 1 Nisan şakalarından bir tanesinde de arama yapabilen bir panda ayı oyuncağının kullanılmış olması.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Her haltın patentini alın.Hatta üretmeyeceğiniz her aklınıza gelen şeklin bile alın ki ileride başkaları geliştiremesinler hiç bir şeyi :)

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost