Google Glass, görevini tamamladı!

Google'ın "sihirli" gözlükleri, resmi olarak yolun sonuna geldi! Peki bu ne demek oluyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Google Glass, görevini tamamladı!

Google, Glass'ın sonunun geldiğini bir Google+ gönderisiyle duyurdu. Açıklamaya göre firma Glass Explorer Edition'ı artık üretmeyecek. Yine de tüketicilere yönelik modelin zaman içinde tamamlanıp üretileceği söyleniyor.

Bu haber Glass'ın tamamen öldüğü anlamına gelmiyor: Google, gözlüğün sonraki sürümleri üzerinde çalışmaya devam edeceğini, "hazır olduğunda" yeni sürümü piyasaya süreceğini söylüyor. Yapılan duyuruya göre Glass Explorer Edition'ı satın almak için son gün, 19 Ocak olacak.

Google'ın geleceğe yönelik fikirlerle deneysel ürünler geliştirdiği Google X Labs'inden "mezun olan" Google Glass, zaman içinde Google içinde kendi kimliğine sahip olmuştu. Bu son değişiklik, Google'a göre konsepti gerçeğe dönüştürmeye bir adım daha yaklaştıracak. Glass takımı, artık Google'ın sahibi olduğu Nest'in CEO'su Tony Fadell'e rapor verecek. Ancak Google, Glass'ın Nest'in bir parçası haline gelmediğini söylüyor.

Google, Glass'ın geleceğiyle ilgili daha fazla detayı şimdilik vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Delisin, Chip! Google Glass türü gözlükler virüs gibi yayılacak; çünkü artık normal gözlük üretilmeyecek. Düşünsene herşeyin akıllısının olduğu bir dünyada gözlük gibi akıllanmaya en çok müsait olan bir ürün mü akıllanmayacak! Google Glass sadece bir öncüdür... <Cleverman>

Normal gözlük artık üretilmeyecek derken kast ettiğim şudur: Tabii ki normal gözlük de üretilecek ama yakın gelecekte rağbet akıllı numaralı ve güneş gözlüklerine olacaktır. Sadece belli bir grup akıllı gözlük kullanmayacaktır. Navigasyon sistemli gözlüklerden, körlere rehberlik eden gözlüklere, istenildiğinde kararabilen, şeffaf Amoled'li camlara sahip gözlüklere, hatta gecegörüş sistemli gözlüklere kadar envai türde akıllı gözlük piyasada yerini alacaktır. Dediğim gibi Glass sadece bir öncüdür...

tüh. bir banka da bunla ilgili reklamlar yapmaya başlamıştı. boşa uğraştılar.

ilerde daha da gelişince ortaya çıkar

Google gözlük işinde yalnız kalınca beklemeye karar verdi. Ne zaman Apple gözlük işine elini atarsa o zaman piyasaya çok ama çok alternatifleri düşecektir. Apple yapmadan teknolojinin standartını piyasalar maalesef kestiremiyor.

Kısaca diyorki google biz bu işte çuvalladık daha çok ekmek yememiz lazım :) bu pil süreleri ve teknoloji ile istediklerimizi henuz yapamıyoruz :)

NEST de neyin nesi... Kim kime bağlandı.... Noluyor. Google kabuk mu değiştiriyor.

Google işe yanlış girdi bence. Üretilen gözlük yolda yürüyen adama yapıldı, tuhaf tuhaf gezsin diye. Oysa başlangıçta motosiklet sürücüleri için yapılmalıydı mesela. Ölü nokta bırakmayan, yol tarifi ve uyarı yapan, göstergeleri gösteren, gece görüşü sağlayan vs vs bir gözlük olmalıydı. Motor montuyla yaya gezenler o zaman bu gözlükten alırdı..

Sen de yorum yaz