Google, HTC'yi Satın Almak Üzere Olabilir!

Yeni bir bilgiye göre beklenen büyük duyuru, HTC tarafından yarın yapılabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, HTC'yi Satın Almak Üzere Olabilir!

21.09.2017 GÜNCELLEME: Ve beklenen oldu. Ama açokçası, beklendiği gibi de olmadı. Google HTC'nin telefon kısmını almak yerine, telefon işindeki beyin takımını bünyesine kattı. 2.000 çalışan için, 1.1 milyar dolar ödendiği açıklandı...

HTC'nin telefon bölümünü satacağı dedikoduları son birkaç aydır internette dolaşıyor. En son haberlere ise Tayvanlı devin satışıyla ilgili resmi bir açıklamanın yapılmasına çok yaklaştığımızı söylüyor.

HTC, 21 Eylül'de (yarın) kendisiyle ilgili bir bilgi vermeye hazırlanıyor. Bu haberi paylaşan Bloomberg yazarı Tim Culpan'a göre HTC, "büyük bir duyuru" yapabilir. Google'ın HTC'yi satın almak üzere olduğu dedikodularını ayın başlarında duymuştuk ve bahsedilen bu duyuru, dedikoduları doğrulayabilir.

Küçük Pixel 2'yi HTC'nin üreteceği neredeyse kesinleştiğinden, Google'ın HTC'yi alması yerine bir hamle olabilir. Böyle bir satın alma, telefonun üretimini Google'ın kendi işine katmasını kolaylaştırabilir.

Detayların tam olarak saat kaçta paylaşılacağını bilmesek de, yarın gelecek bilgileri merakla takip ediyor olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Motorola yı aldı bi bok yapamadı. HTC yede zarar verecekkk. ne diye alıyor ki..

@20 Eylül 2017 22:28 Büyük firmalar ve klasik vahşi kapitalizm... Büyük firmalar küçükleri satın alırlar. Yapabilirlerse kendileri için kullanır, yapamazlarsa da herhangi bir sektörde bir potansiyel rakibi ortadan kaldırmış olurlar.

motorola yı alma sebebi lisans hakları içindi.Htc zaten zararda devlet desteği bile ayakta tutamadı.Htc telefonda yanlış bir üretim ve satış politikası uyguladı.Diğer bir etkide çinli firmaların neredeyse aynı kaliteyi yarı fiyatına pazarlaması.Diyeceği o ki htc zaten bitti.Google alınca değişirmi zaman gösterecek.Ama google telefon yapma meraklısı bir firma değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost