Google'dan kablosuz internet zamanı!

Çok ucuza hızlı fiber internet sunan Google; şimdi de kablosuz internetin peşinde!

Google'dan kablosuz internet zamanı!
Milimetrelik frekanslarla veri taşıması muhtemel

Kredi almak için yapılmış olan bir başvuruyu ortaya çıkaran Reuters, Google'ın farklı bir kablosuz internet üzerinde çalıştığını gündeme getirdi.

Yayınlanan rapora göre, Google an itibariyle Kaliforniya eyaletinde bulunan ve içerisinde çok nadir kullanılan milimetrelik dalga boyutundaki frekansları da çeken bir dizi kablosuz ağ testi için başvuru yapmış bulunuyor. Bahsi geçen milimetrelik dalgalar, büyük miktardaki verileri, kısa mesafelere çok hızlı şekilde taşıyabiliyorlar. Stephen Crowley isimli bir kablosuz ağ mühendisine göreyse bu dalga boyutu, Google Fiber ağalara harika bir ek olabilecek kapasiteye sahip.

An itibariyle Google'ın fiber interneti, büyük hızlarda ve limitsiz veri aktarımını rahatlıkla sunabiliyor. Tüm bunları çok cüzi rakamlara yapmayı başaran ekip, benzeri bir durumu kablosuz ağ için de yapabilecek güce sahip. Ayrıca unutmamak lazım, Google için insanların internete para ödemesi değil, internet üzerinde ne yaptığı önem arz ediyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bizede gelsin şu ucuz fiber :/

bizde tam terersi para ödesin kullandırmayalım yok adil kulanım yok kota süper hızlı kotalı limitli mb li internet başka hangi ülkede var.

Google tüm interneti ele geçirmeden durdurulmalı... !

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir