Google Pixel Launcher için yeni sızıntı!

Google'ın yeni telefonlarında Nexus markasını görmeyeceğimiz, sızan yeni launcher APK'sı ile birlikte neredeyse kesinleşti!

  • Cenk Atlı
Google Pixel Launcher için yeni sızıntı!

Google'ın Nexus akıllı telefon serisinin yakın bir gelecekte bir isim ve üretici değişikliğine uğrayacağı söylentisi bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Teknoloji devinin akıllı telefonlarının Pixel markası altında üretileceğine dair artık elimizde yeterince kanıt bulunduğunu söyleyebiliriz.

LlabTooFer adlı Twitter kullanıcı tarafından yapılan sızıntıya göre Google'ın sıradaki telefonlarında kullanılacak launcher, Pixel Launcher adını taşıyor. Bu da, tıpkı daha önceki tablet ve Chromebook modelleri gibi, yeni telefonların da Pixel adını taşıyacağı iddialarını doğruluyor.

Bu isim değişikliğinin yanında yeni Nexus telefonlarda birçok değişiklik de söz konusu olacak. Buna göre "G for Google" açılır sekmesi yeni cihazlarda yer alacak, ayrıca simgeler de yeniden boyutlandırılacak. Bununla birlikte bazı arayüz elementlerinde de değişiklikler yapılacak.

Pixel Launcher'ı denemek isteyenler için bir APK'nin indirilebilir durumda olduğunu da hatırlatalım. Fakat bunun resmi bir sürüm olmadığını ve bazı problemlerle karşılaşabileceğinizi ekleyelim. Yine de risk alırım diyorsanız, LlabTooFer'in Twitter hesabına göz atabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Stock Androidi hiç beğenmiyorum. Çok çirkin. Stabilmiş. Peh. Estetik ve şık olmadıktan sonra, özellik ve işlevsellik olmadıktan sonra kuru stabilite ne işe yarar? TouchWiz en şık ve en işlevsel kullanışlı Android arayüzüdür. Bu launcher mauncher boş iş. Keşke Google TouchWiz gibi bir arayüz yapsa.

@15 Eylül 2016 22:10 zibil gibi boş özellik yerine, pratik, yarı yolda bırakmayan, telefonu yormayan, ve eskimeyen, google asistan ve ekosistem ile uyumlu asistan (pixel) launcher'ı tercih ederim. Samsung hatalarının çoğu touchwiz'den kaynaklanıyor. Ki Samsung sizin düşündüğünüz gibi düşünse touchwizi sadeleştirme çalışmalarına başlamadı.

@15 Eylül 2016 22:10 Biri çok fazla samsung kullanıyor sana sony veya LG şiddetle tavsiye ediyorum samsung tan uzak durmalısın olmadı git aplle aplandan bir telefon al paraya kıy

HTC'nin Boost ve Kamera uygulamasını tek fark eden ben miyim?

@17 Eylül 2016 15:13 çünkü yeni launcherin apk si bir htc üzerine kurulmuştu ondan.

Oldukça hızlı ve sade ama okunmamış çağrı ve SMS sayısını göstermiyor. Batarya tüketimi de düşük değildi. En gelişmiş hafif launcherlardan birisi olan Line Launcher yükledim, telefon çok rahatladı. Yanına oldukça hafif bir antivirus olan Line Antivirus de iyi gider ama son testlerde koruma oranı biraz düşük kalmış. Avast, Baidu Du ya da ESET iyi olabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play