Google'dan Android'e Önemli Güncelleme Geliyor

Google, kasım ayı içinde Android platformuna önemli güvenlik yaması yayınlayacak. Peki, bu önemli güncellemeyi hangi telefonlar alacak?

Google'dan Android'e önemli güncelleme geliyor

Yeni girdiğimiz kasım ayı ile beraber Google da aylık Android Güvenlik yamasını güncelliyor. Yeni güvenlik yaması ile beraber birtakım yeni özellikler de geliyor. Peki, yeni Android güvenlik güncellemesini hangi akıllı telefonlar alacak?

Elbette her zaman olduğu gibi güncelleme kuşkusuz ilk olarak Google'ın kendi akıllı telefonlarına gelecek. Pixel ve Nexus cihaz sahipleri şu an güncellemeden yararlanabiliyorlar. Güncelleme, yakın zaman içinde Android ekosisteminin tamamı için de üreticiler tarafından sunulacak güncellemelerle dağıtılacak. Yani eğer Pixel veya Nexus sahibi değilseniz, bir süre beklemelisiniz.

Güncellemeyi ilk elden alacak cihazlar arasında, Pixel, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 ve Pixel 3XL yer alırken, elbette Nexus'lar da unutulmamış. Nexus 6P ve Nexus 5X de bu güncellemeleri alacak. Ancak bu güvenlik güncellemesi, bu ikilinin son aldığı güncelleme olacak.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost