Google'dan yeni iOS uygulaması: Motion Stills

Google'dan, iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir yeni uygulama daha geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan yeni iOS uygulaması: Motion Stills

Google'ın araştırma bölümü, sadece iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta çalışan GIF oluşturma uygulamasını ortaya çıkardı.

Yeni Motion Stills uygulaması, Apple Live Photos'u sabitlemeye yarıyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus sahiplerinin yakından tanıdığı Apple Live Photos, birkaç düzine fotoğraftan oluşturulan kısa videolar. Google'ın uygulaması ise Live Photos ile yakalanan görüntülerin arka planını dondurabiliyor.

Google Research'ün Machine Perception takımından Ken Conley ve Matthias Grundmann, algoritmayı geliştirirken yüz milyonlarca videodan faydalandıklarını söylüyor. Şu an yeterli olgunluğa erişen iOS uygulaması, optik sabitleme donanımıyla üretilmiş gibi görünen, titreşimsiz görüntüler ortaya çıkarabiliyor.

Apple'ın en son telefonlarına sahip olanlar, uygulamayı buradan indirebilirler. Uygulamanın Android'e ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Android bir pismanlik benim icin, saf olmasi zeki olmasi hikaye. Hicbir sekilde stabil bir sistem degil. Arka arkaya 15-20 foto cekimi, 4K video cekiminden sonra can cekisiyor sistem. Magazadaki birbirinin kopyasi, tasarim anlaminda cok da iyi gorunmeyen uygulamalariyla bana gore pismanlik. Kullandigim sistem nexus6p, simdi birileri yazacaktir, oyle yanlissin boyle apple hayranisin falan filan. Kendinizi kandirmayin, google bile kafayi ios'e takmis gorun.

Şaşırtıcı bir şekilde, Google, Apple için çalışıyo.Ya uygulamaları kendinden önce dev rakibine çıkarmak nedir abi?O değil de google tek yönden kazanıyor o da jailbreak in iOSta artık işe yaşamaması google in işlerini canlandırdı.Apple da yaptığı hatadan kazanmaya çalışsın bakalım

@08 Haziran 2016 17:38 Motion foto çekme işi İphone 6 larda geldi. O nedenle o özellik için bir uygulama çıkarıldı. Androidde neden yok gibi bir şey anlamsız.

Google da Microsoft gibi kendi işletim sistemine değer vermiyor. Bu arada buna benzer uygulamayı nokia zaten yapmıştı. Şuan telefonumda yüklü.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost