Google'ın büyük yeniliği 4 Ekim'de ortaya çıkabilir!

Yeni bir dedikodu ve Google'dan gelen bir tweet, 4 Ekim'de Android'le ilgili önemli bir gelişme olabileceğini söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Büyük yenilik 4 Ekim'de ortaya çıkabilir!

Google'la ilgili haberleri takip ediyorsanız, Android ve Chrome OS'un birleşeceğine dair dedikoduların yeni olmadığını biliyorsunuzdur. Bu hafta sonu ortaya çıkan yeni dedikodular ise birleşme iddialarını tekrar tazaledi.

Android Police'e konuşan "kaynaklara" göre Google, iki işletim sistemini Andromeda kod adlı bir sistem çatısında toplamaya hazırlanıyor. Andromeda, Samanyolu Galaksisi'ne en yakın galaksi olduğu gibi, Yunan mitolojisinde de öneme sahip. Bu dedikoduyu güçlendiren bir detay ise, Android ve Chrome OS yöneticisi Hiroshi Lockheimer'ın paylaştığı şu tweet:

"Android'in ilk sürümünü sekiz sene önce, bugün duyurmuştuk. Bundan 8 sene sonra ise 4 Ekim 2016'yı konuşacağımızı hissediyorum."

Google'ın planı ne olabilir?

Lockheimer'ın gönderisiyle Android Police'in kaynaklarını bir araya getirdiğimizde Andromeda'nın ortaya çıkma ihtimali var gibi görünüyor. Aslında Android uygulamalarını bazı Chromebook'larda şu an çalıştırmak bile mümkün. Chrome OS ile Android bir araya geldiğinde Google'ın mobil platform üzerinden daha çok cihazı hedeflemesi mümkün hale gelebilir. Wall Street Journal, geçen seneki tahmininde Andromeda'nın önizleme sürümünün 2016'da çıkacağını söylemişti ve şu an 2017'ye yakınız.

4 Ekim'de Google'ın bize tanıtacakları konusunda heyecanımız giderek artıyor. Yeni telefonların, yeni bir akıllı ev cihazının yanında Chrome OS ve Android'le ilgili çok önemli haberlerin etkinlikte ortaya çıkması mümkün. Tüm yenilikleri en hızlı biçimde sizlere aktarıyor olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Android Desktop'ı çok konuşuruz, Android Desktop bir devrim olur ama Chrome OS ve türevleri için henüz çok erken...

Çok geride kaldı. Windows aldı başını gidiyor. Bunlar yapana kadar bozuk Windows 10 çok iyi hale geldi. Google çok geç kaldı.

Windows, 8gb ram ile dahi kasıyor kilitleniyor. Ücretsiz, kasmayan ve Google Play erişimi olan bir sistem yıkar geçer.

Bireysel kullanıcılarda Chrome işletim sistemi tıkır tıkır satar. Fakat iş kurumsallaşmaya gelince hiçbir büyük şirket sistem tam oturmadan hele ki android'in açık kaynaklarından dolayı güvenilirliği olmadığından buna cesaret edip geçmez. Bu parasal anlamda çok ucuz olsa da gerçekleşmez. Ama yeni bir alternatif olarak güzel olur. Nasıl ki Windows mobile işinde geç kaldıysa Google da Desktop işine geç girdi.

onu bunu vboşverinde şu java denen illetten vazgeçmenin yollarını arayın. hardware sömürmekten başka işe yaramıyor java.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play