Gözlerinizi Thor Gibi Parlatan Miğfer

Bir cosplayer'ın tasarladığı miğfer, gözlerinizin Thor gibi parlamasını sağlayabiliyor!

Gözlerinizi Thor Gibi Parlatan Miğfer

Filmlerde gözleri parlayan karakterlerin bu efektlere post-prodüksiyon sırasında kavuştuğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak YouTuber KyleofAsgard, bu efekti bir özel yapım miğfer yardımıyla gerçek hayatta yapmanın bir yolunu buldu.

Miğfer, Thingverse'de bulunabilen modellerden birinin üç boyutlu olarak bastırılmış ve boyanmış hali. İlk bakışta fark edilmeyen şey ise miğferin içinde bulunan pil, kablosuz denetçi ve LED'ler. Bu donanım, cosplayer'ın gözlerindeki özel kontakt lenslerle birlikte efektin oluşmasını sağlıyor.

Make your eyes really glow like Thor??? (How To Make)Make your eyes really glow like Thor??? (How To Make)
Helmet key parts: 12v Booster Circuit - Black Light Leds - Remote control unit - Wire - 9v Connector - Solder - Tools: Soldering Iron - Wire Stripper - FACEBOOK - INSTAGRAM - PATREON - Missxboof instagram - Thor Helmet 3D model - Helmet making links: Odin makes - Uncle Jesse - Geek Prop - GiveWave Studios -

Uzaktan kumandayla etkinleştirilen LED'ler, kontakt lenslerin güçlü bir biçimde parlamasını ve Thor'un gücünü ele geçirmiş gibi görünmesini sağlıyor. Ancak her şey bir yanılsamadan ibaret ve üstelik bu tertibat, miğferi giyenin gözlerine zarar verebilir. LED'lerin yaydığı ışığın, bu kadar yakın mesafeden retinaya zarar verme riski bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz