GPS'i körü körüne takip edince...

Navigasyon cihazları hayatımızı kolaylaştırsa da, onlara körü körüne uymak felakete yol açabiliyor!

  • Levent Öztürk
GPS'i körü körüne takip edince...

Bazı insanların körü körüne navigasyon cihazlarını takip ettikleri bir gerçek. Bu cihazlar, arabanızla ilerlemenize yardımcı olabilir ama yine de aracın gittiği yeri dikkatlice izlemekte fayda var.

Bu tavsiye, fırtınalı bir Kanada gecesinde yolda olan 23 yaşındaki genç kadının zor yoldan öğrendiği bir şey oldu. Toronto Sun'ın bildirdiği üzere kadın, pek tanımadığı Tobermory, Ontario bölgesinde bir sağa dönüşü arıyordu ve bu dönüşü kaçırdı. Dönmek yerine düz bir şekilde yoluna devam eden genç kadın, genellikle 30 metre derinliğinde olan ve bazı yerlerde 150 metreye ulaşan Georgian Bay Gölü''ne uçtu. Aracı, direkt olarak bir iskeleye sürmüştü.

Neyse ki genç kadın ne olduğunu çok çabuk fark etti ve güç kesilmeden önce camını açmayı ve güvenli bir alana yüzmeyi başardı. Ne yazık ki, kırmızı Toyota Yaris o kadar şanslı değildi.

Olay hakkındaki polis raporu, genç kadının yaralanmadan kurtulduğunu söylerken, suyun 4 santigrat derece olduğunu not düşüyor.

GPS cihazları, araçların sabit birer parçaları haline geldikçe insanların bu cihazları kullanımları da artıyor. Körü körüne takipler, bazen eğlenceli olaylarla sonuçlansa da, ortaya çıkan bazı kazalar ölümcül olabiliyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

alıklara gps kullanmasını öğretmek hatadır...

Cagiz degildir. Baksana suya girnis. Sen navigasyonu kullan ama etrafa da bak. Yani navigasyon 100% dogru degildir 85 indogrudur. Diger 15% senin kararlarina bagli. Burda genc hanimin sucu var.

Bence navigasyonun sürekli güncellenmesi gerekir. Navigasyonu kullanırken daha dikkatli gidilmeli sürekli etrafa bakılmalıdır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play