Güncelleme, Insider'lara sunulmaya başlandı!

Windows 10'un büyük güncellemesini içeren yeni Windows 10 önizleme yapısı yayınlandı!

Güncelleme, Insider'lara sunulmaya başlandı!

Microsoft'un geçen hafta Build geliştirici konferansında gösterdiği yeni Windows 10 işlevleri, en son Insider yapılarında yavaşça ortaya çıkmaya başladı.

Çökme, kilitlenme gibi riskleri göze alan kullanıcıların takip ettiği "Hızlı" kanalına yayınlanan Windows 10 Insider Preview Yapı 14136, bir dizi yenilikle geliyor. Bunlar arasında en çok dikkat çeken, Linux'un doğal kod ortamı Bash'ın Windows 10'da pencere olarak açılabilmesi.

Cortana, yeni sürümde bildirimlerinizi Windows olmayan cihazlarınızdan toplayarak PC'nizde gösterebiliyor. Bunun için örneğin Android'de Cortana uygulamasını yüklemiş olmanız gerekiyor.

Windows 10 Mobile kullanan telefonlar ise yeni Connect uygulaması sayesinde Continuum işlevinden kablosuz olarak faydalanabiliyor. Yani telefonunuzu PC'nize kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz.

Windows 10'un dahili web tarayıcısı Edge Pin It Button ve OneNote Clipper adında iki yeni eklentiyle geliyor. Bu eklentiler, internette dolaşırken ilginizi çeken içerikleri saklayıp, daha sonra okumanıza izin veriyor. Güncellenen eklentiler arasında ise Reddit Enhancement Suite, Mouse Gestures ve Microsoft Translator var. Yapı 14316, Skype'ın Evrensel Windows uygulaması sürümünü de geri getiriyor. Bu sürümde önemli bir değişiklik yok, ancak Microsoft gelecekteki sürümlerde yeni işlevler sunacağını söylüyor.

Eklenen diğer özellikler arasında yeni emojiler ve gece kullanımı için koyu mod var. Son olarak Windows, güncelleme yüklerken, standart dönen noktalar yerine artık bir yüzde gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bunu şimdiden yüklememiz mümkün mü ?

@07 Nisan 2016 19:15 mümkün purvive al dersin ayarlarden gelir...

@07 Nisan 2016 19:15 dün geceden itibaren yüklenebiliyor, yükledim ve kullanıyorum... daha stabil...

@07 Nisan 2016 19:15 ayarlar- güncelleme -gelişmiş seçeneklerde insider e katıl var o şekilde

Yapı mı ? Ne oldu dilimize yapışmış olan '' SÜRÜM '' kelimesine ?

@08 Nisan 2016 12:13 çünkü version değil build

Windows phone ilgimi çekmeye başladı...

koyu mod pile çalışan makinelerde tasarruf sağlıya bilir.

Sürüm 10136 değil 10316

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir