Hedefte yine MEGA var!

MegaUpload'un devamı olarak görülen MEGA, baskılar sonrasında bir darbe daha yedi!

  • Levent Öztürk
Hedefte yine MEGA var!

Çift taraflı şifreleme sunan sınırlı sayıda bulut hizmetinden biri olan MEGA, PayPal'ın yeni kararı ile PayPal ödemelerini kullanamayacak.

Özellikle güvenliğe önem veren kişiler tarafından sevilerek kullanılan bu hizmete karşı alınan bu karar, aslında çok şaşırtıcı değil.MEGA, uzun zamandan beri Patrick Leahy gibi politikacılarla anlaşamamaktaydı ve SOPA ile PIPA'nın büyük bir destekçisiydi. Megaupload'un korsan dosyalar ile ilgili sahip olduğu tartışmalı geçmişin yeni firma MEGA'ya taşınmış olması da bu konuda pek yardımcı olmuyor. MEGA'nın iddiasına göre Leahy, "Visa ve MasterCard'a, listede yer alan firmalara ödeme yapmamaları için baskı kuruyor."

Bunun sonucunda da Visa ve MasterCard, PayPal'a Mega ile bağlantısını koparması için baskı yapmış gibi görünüyor. Her ne kadar MEGA'nın bulut depo hizmetinin Apple, Google ve diğerleri tarafından sunulanlar kadar kanuna uygun olduğu gösterilmiş olsa da, PayPal bağlantıyı kesme kararı aldı.

PayPal'ın bu karar için gösterdiği sebep de, tam anlamıyla tatmin edici olmayan bir şekilde, "şifreleme" olarak gözükmekte. Söylenene göre MEGA'nın güvenliği o kadar yüksek bir seviyede ki, PayPal, MEGA'nın sunucularında depolanan dosyaların ne olduklarını belirleyemiyor ve "platformda ne olduğunun bilinmezliği" PayPal'ın bu kararının sebebi olarak öne çıkıyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

MEGA bence en iyi karşıya yükleme sunucularından biri. sanırım sebeb bu yoksa korsan işi her yerde var..

Bu sayede megann guvenli oldugunu ve sonuna kadar killanmaya devam edecegimizide belirtmis oldular

inadına mega o zaman ,topunuzun köküne kibrit suyu...

Bu Kadar! Megachat hariç bütün sohbet siteleri izleniyor.

Helal olsun adama. Para için yapıyor ama en azından kullanıcıalrını düşünerek yapıyor.. İnsanları köle zanneden firmalardan olmaması çok güzel..

mega kadar kalitelisi yok kardeşim istedikleri kadar yasaklasınlar

Bulut gibi kişisel verilerin zaten içeriklerinin belirlenmemesi ve üst düzey şifrelemeye sahip olması normal olan şey değil mi ben mi yanlış biliyorum.

Bitcoinle alınır gene alınır foreva mega

Kim tutar seni Kim Dotcom

En babasi mega.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play