Hediye paketinden PS4 yerine "odun" çıktı

Hediye paketinden PlayStation 4 çıkmasını bekleyen şanssız çocuk; PS4 yerine "odun" buldu!

  • Levent Öztürk
Hediye paketinden PS4 yerine "odun" çıktı

Wakefield, MA'den Scott Lundy'nin başına gelen olay, rahatlıkla "acımasız" olarak tanımlanabilir. Lundy haftalarca, belki de aylarca beklediği Noel hediyesi olarak bir PlayStation 4 alacaktı. En azından Lundy'nin düşüncesi bu yöndeydi. Ancak Lundy ailesi tarafından alınan hediyesini açtığında yeni nesil konsol yerine karşısına PS4 şekilli bir odun parçası buldu. Daha da kötüsü, paketi yollayan kişi, içerisine hızlı başlangıç rehberi yerine özel bir karşılama mesajı koymuştu.

Bu karşılama mesajı "yetişkin" içerikli olarak tanımlanabilir ama mesajı okuyanın yazanı algılamaması durumuna karşılık, bir de çizim içeriyordu. Lundy, bu duruma Noel ile ilgili bildiği her şey yok olan 9 yaşında birinin vereceği tepkiyi vererek ağlamaya başlamış.

Neyse ki bu hikayenin mutlu sayılabilecek bir sonu var. Lundy'nin ailesi, bu ahşap çalışmasını, hediyeyi aldıkları Target şubesine götürdüler ve gerçek bir konsolun yanı sıra sebep olunan sorunlardan dolayı 100 dolar'lık bir de hediye çeki aldılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Klasikleşen yılbaşı şakaları :)

@Orkun Kadir Arık Ne şakası naif olmayın, resmen mağaza çalışanı uyanığın biri içini boşaltmış! Mağaza depodan yenisini ister o ana fabrikaya bu nasıl olur diye yazışmalar sürüp karşılıklı birbirini suçlarken, kerizler pirincin taşını ayıklamaya dursun, mağaza çalışanı vasıfsız diye ahmak yerine koydukları ve depoda görevlendirdikleri geçici işçi varsayalım Jonny evde PS4'ü kurarak yeni yıla Noelde kendine hediye aldığı için sevinçle girer.Bize de haberi okuyup Scherlok Holmes gibi çözmek düşer

şerefsizlik başka bir şey değil

@30 Aralık 2015 10:00 Kesinlikle haklısın! Mağaza personelinden birinin içini değiştirdiği muhtemeldir. Fabrikadan Distribütöre, Ana Depodan, yerel bölgesel depolara oradan mağaza deposuna kadar ürün 4-5 kez el değiştirir, bunu zincirin son halkası satış mağazası personelinden biri veya kargoda bol vakti olan uyanığın biri çalmıştır. Hırsızlık Dünyanın en adi suçudur, emek vermeden çalmak emekçi dürüst insanlara hakarettir. En ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Allah herkese hak ettiğini verir. Allahın işine karışmak size mi düştü ey münafıklar! İyi şeyleri Allah'tan bilirsinizde kötü şeyi kimden bilirsiniz acaba? Başınıza ne geliyorsa Allah'tan gelir, yok hayır derseniz dinden çıkmış olursunuz. Aman ha!

@30 Aralık 2015 13:13 Yanılıyorsunuz! Yeryüzündeki iyilikler Allah’tan kötülükler ise insanoğlunun kendi nefsindendir. İyilik gibi kötülüğü de Allah’a mahsus kılmak kaynağı göstermek yanılgıların en büyüğüdür. İslamı doğru kavrayın! NİSÂ-79: Sana gelen iyilik Allah'tandır. Başına gelen kötülük ise nefsindendir. Men arefe nefsehu, fegad arefe rabbehu Men Aref, kendini bilen, kendini tanıyan manasındadır. Kim ki nefsini bildi/tanıdı, o rabbini bildi/tanıdı!

@30 Aralık 2015 13:13 Git başka yerde vaaz ver, aman ha diyede göz korkutarak yanlışı beyinlere kazmaya çalışmakla tam zırvalamışsın ya da dinle hiç alakan yok! İnsanların başına gelen kötülükler de haaşa Allah'tansa daha Şeytan ne diye var? Şeytan işsiz mi kalsın, misyonu ne o zaman? İslam mantık dinidir, benim bildiğim anladığım, Kişiye iyilik Allahtan kötülük ise kendi nefsinden gelir. Aç Kur'anı edep erkanınla oku, ezberleme doğru kavra!

Genellikle mağaza çalışanları elektronik değerli eşyaların paketini alt kısmından ustaca açıp içini boşaltıyorlar, gramaja demek bu odun düştü bunu koymuşlar, sonra da ustaca orjinale yakın ancak eksperlerin anlayabileceği şekilde kapatıyorlar! Dikkat Kargo çalışanlarının da aynı yöntemi çok sık denedikleri bilinmektedir. Tek kelime ile yüz kızartıcı adi kriminal bir suç! Parmak izini bulacaksın, meslekten men edip, siciline işleyip, hakkında adli işlem yaptırmak için polise vereceksin!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost