Hepsi Cyanogen'e sarılıyor!

Android'in alternatif sürümü Cyanogen, pek çok cep üreticisinin can simidi oluyor!

Hepsi Cyanogen'e sarılıyor!

Cyanogen, popüler bir Android modu olarak adını duyurmuştu ancak daha sonra hızlı bir gelişim gösterip, kendine has bir Android sürümü olarak yoluna devam etme kararı aldı. O günden beri de Android'e alternatif arayan üreticiler için yeni işletim sistemi olarak telefonlara girmeye başladı.

Çin'deki üreticiler de Google'ın sert kurallarına katlanmak zorunda kalmadan kendilerine has Android telefonlar üretmek için Cyanogen'in kapısını çalmaya başladılar. Raporlara göre önümüzdeki dönemde çok sayıda Çin'li telefon üreticisi, yeni Cyanogen'li modellerin piyasaya sürecekler.

Çin'de 100'den fazla telefon markası bulunuyor. Bunların çok azı Çin dışında tanınıyor ancak Çin zaten başlı başına dünyaya bedel bir pazar olduğu için markalar, Çin'de faaliyet göstererek yeterince tatmin oluyor. Bu lokal markaların da Çin kullanıcıları için daha fazla Cyanogen'li model piyasaya sürmesi bekleniyor.

Cyanogen'le birlikte piyasaya çıkan OnePlus telefonunun satış rakamının sene sonunda 1 milyona ulaşması da bekleniyor. Bu başarının sebebi olarak da Cyanogen'in telefonu, rakiplerinden ayrıştırması gösteriliyor.

Şimdi diğer Çin'li üreticiler de aynı başarıyı yakalamak için, Cyanogen'e sarılmış durumdalar. Ülkemizde de Cyanogen'li operatör telefonları görmemiz fazla uzun zaman almayacaktır.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

E ne güzel işte... Rekabet kullanıcıya yarar...

Sayanocın candır. Yoksa siz hala ureticinin romunu mu kullaniyosunuz

Cyanogen'in de bir farklılığı kalmadı ki Google bıraktı Microsoft aldı. O tamamen özgür olma hissi yok artık onda da.

Microsoft yalakası. Hani özgür yazılım üreteceklerdi. Bari insanları kandırmasınlar. Şimdi gidip Microsoft'a sarıldı. Google servislerini Microsoft'tan daha çok seviyorum.

cyanogen olmazsa android olmaz

Samsung s3 e 4.4 güncellmesi vermedi adamlar 5.0 çıkardılar.Demekki oluyormuş.Cillop gibi telefonlar durdukları yerde eskiyor, güncelleme almadığı için yeni uygulamaları performanslı çalışmıyor kasmalar donmalar yaşanıyor. Piyasaya çıktıktan sonra 18 güncelleme desteği veriliyor 2 yıl geçmeden telefon eskiyor değiştirme ihtiyacı doğuruyor.Samsung bunu kasıtlı yapıyor ve bir daha samsung android almam.

@30 Nisan 2015 11:16 Ya samsung artık çöp ios gibi başka telefonlara yonelmek lazım LG Sony Yada Gm Discovery gibi.. Lumiada olur mesala

kapalı kaynak kodlu bilgi hırsızı nsa'e bilgi sızdıran androide hayır açık kaynak kodlu cyanogenmod'a evet! yalnız demedi demeyin yakında Google cyanogenmod'la uğraşmaya başlar biraz daha popüler olduğunda.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost