Her cihazla çalışan sanal klavye göründü!

Hemen her düzeyi klavye olarak kullanmamızı sağlayacak, yılların hayali gerçek oluyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Her cihazla çalışan sanal klavye göründü! Klavye sorununu çözecek, her cihazla çalışan sanal klavye, bize doğru geliyor olabilir!

Giyilebilir teknolojilerin yakın dönemde hız kazanmasıyla, klavyeyle metin girişi daha büyük bir sorun haline geldi. İsveç'teki bir üniversitedeki araştırmacılar ise sorunu ortadan kaldırabilecek bir çözüm ürettiler.

Henüz prototip aşamasındaki cihaz, Google Glass ve Oculus Rift gibi cihazlarla eşleşebiliyor. Ellerinize veya bileklerinize taktığınız bilezik benzeri cihaz, üzerindeki sensörler yardımıyla elinizin hareketlerini algılıyor basmak istediğiniz tuşu yorumluyor. Cihaz, farklı el hareketlerini de algılayabiliyor fare olarak kullanılabiliyor. MDH Üniversitesi, tüketicilere yönelik geliştirilmekte olan cihazın son halinin tasarımının farklı, daha hoş görünümlü olacağını söylüyor.

Cihazı kullanırken klavyeyi görebilmeniz, şu an sadece Google Glass'ta mümkün oluyor. Ancak giyilebilir teknoloji yaygınlaştığında sanal klavyeler, onları çekici kılan özelliklerden biri haline gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu sanal klavyeyi ve gözlüksüz de 3D gösterebilen ekranları ucuzundan bir an önce istiyoruz. Ekranın kendisi ucuz 3D ekranlara dönüştürülürse o başka tabi. Bir de o klavye avuç içinde olmamış. Saat gibi, yahut en güzeli lastikli kol bandajı gibi olacak şekilde yapın. Hadi bakayım, hadi canlarım benim. Çalışın, çalışın :)

şerefsizim aklıma gelmişti :DDD

Sen de yorum yaz