HoloLens üzerinde Pokemon Go böyle görünüyor!

Pokemon Go'yu telefonda değil, kafanıza taktığınız HoloLens'te oynasaydınız, nasıl olurdu? İşte müthiş cevap...

  • Zeynel A. Öztürk
HoloLens üzerinde Pokemon Go böyle görünüyor!

Pokemon Go, şu an sadece telefonlarda oynanabiliyor. Peki onu artırılmış gerçeklik için geliştirilmiş cihazlardan birinde, örneğin Microsoft'un HoloLens'inde oynayabilseydik nasıl olurdu?

Amsterdam merkezli bir sanal gerçeklik geliştirme stüdyosu olan Capitola VR'ın oluşturduğu Pokemon Go MR konsepti, Pokemon'ları el hareketlerinizle yakalamanıza izin veriyor. Pokemon'ları etrafta görebildiğiniz için bütün gün telefona bakmanıza gerek kalmıyor. Dahası karakterler çevreyle etkileşimde bulunabiliyor, örneğin yukarıdaki videoda bir Charmender'ın masanın üzerinde durduğunu, Poke toplarının masaların üzerinden yuvarlandığını görebiliyorsunuz.

Unity 3D'den faydalanan oyun son derece basit görünse de, HoloLens'le yapabilecekleri gösteriyor ve oldukça eğlenceli görünüyor. Oyun bir yana, HoloLens'in kendisi bile henüz tek başına çalışmıyor. Bu yüzden bu tür bir Pokemon deneyimi için şimdilik fazla heveslenmeyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

hololens fiyatını görünce zaten "Bu yüzden bu tür bir Pokemon deneyimi için şimdilik fazla heveslenmeyin." cümlesi devede kulak kalır

"HoloLens'in kendisi bile henüz tek başına çalışmıyor" derken? Arkadaşım bir Developer Edition sahibi, cihazı kullanıyor ve şaşırtıcı derecede "Tek başına mükemmel çalışıyor". Kendisi bize bir sunum bile yaptı. Evet HoloLens ile ve evet burada Türkiye'de!

@15 Eylül 2016 13:38 Bu arkadaşın kim, yazsaydın da biz de kullansaydık kardeş ???

Sen de yorum yaz