HTC 10'dan ilk görüntüler internete sızdı...

HTC'nin yeni amiral gemisi 10, ilk kez bu kadar net bir biçimde göründü!

  • Cenk Atlı
HTC One 10'u beklerken "HTC 10" geliyor!

Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve LG G5 gibi amiral gemisi modellerinin piyasaya sürülmesine az bir zaman kala, Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin yeni cihazına ait bazı görüntüler internete sızdı.

Evan Blass tarafından sızdırılan bu görüntüler, yeni modelin daha önceki söylentileri de doğrulayarak "One" sözcüğünden kurtulup HTC 10 olarak adlandırılacağına işaret ediyor. Cihazın tasarımındaki en dikkat çekici unsur ise hafif kavisli arka paneliyle HTC 10'un daha çok HTC One M9, One M8 ve hatta One M7'yi hatırlatması.

Sızıntıdaki cihazın bir prototip olabileceği söylense de, burada nihai HTC 10'da karşımıza çıkacağı muhtemel birçok özelliğe dair önemli bilgiler de yer alıyor.

HTC 10'un 'muhtemel' özellikleri

HTC One M9 ve A9'dan biraz daha büyük bir ekranla geleceği söylenen 5.15 inç'lik HTC 10 ayrıca gelişmiş bir quad HD ekran çözünürlüğü de sunacak. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcinin yanında cihazda 4 GB RAM ve Adreno 530 GPU desteği olacağı öne sürülüyor.

12 MP kamerası bulunan cihazda sızıntılara göre bir de USB Type-C girişi mevcut. Sızıntının öne sürdüğü bir diğer dikkat çekici yenilik ise aslında HTC'nin imzalarından biri olan ön paneldeki hoparlörlerin yerine HTC 10'da cihazın en altına tek bir hoparlör yerleştirilmesi.

Fiziksel home tuşunun ise, daha önce alt taraftaki hoparlörü görmeye alışkın olduğumuz yere yakın bir noktada bulunduğunu görüyoruz. Stereo hoparlörlerden vazgeçilmiş olsa da parmak izi tarayıcısı önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. "HTC BoomSound with Dolby Audio" özelliği menüde korunmuş olsa da bunun ancak tek bir hoparlörden geleceğini de ekleyelim.

Galaxy S7 ya da LG G5 almaya karar vermeden önce en önemli alternatiflerden biri olması beklenen HTC 10'un sızıntılarının ne kadar doğruyu yansıttığını görmek için biraz daha sabretmek gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

G5in tek kameralisi gbi olmus guzel tasarim

Cihaz 10 numara olmuş

Tasarım çok güzel görünüyor kamera parmak izi pil konusun dada başarı elde ederse süper olacak

Tasarımda endişe yok zaten htc kaliteli tasarım yapıyor

Sanal tuş olmayınca süper olmuş. Zaten HTC yi sanal tuşu olduğu için ve alt çerçevesi çok büyük olduğu için sevmiyordum.

alt tuşlar 1.kalite replika galaxy s6 ya benzemiş ya ortalanmalı ya ekran büyütülmeli çok aşağıda olmuş kapasitif tuşlar

bütün telefonlar temelli birbirine benzedi. Şu fiziksel menü tuşununda gelmesi iyi olmuş. temelli silinmişti htc. Bu seferki tasarımı güzel duruyor. Önü siyah olmasaymış daha iyi olabilirmiş sanki.

tasarım çok iyi olmuş

Sen de yorum yaz