HTC, Apple'ın 1984 reklamıyla dalga geçti!

HTC, yeni reklamında Apple'ın efsane "1984" reklamıyla dalga geçti! Ancak...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat HTC, Apple'ın 1984 reklamıyla dalga geçti! HTC, yeni reklamında Apple'ın efsane "1984" reklamıyla dalga geçti! Ancak...

HTC'nin yeni One A9 reklamı, Apple'ın efsane "1984" reklamını taklit ederek kalbinizi kazanmayı umuyor.

Tayvanlı firmaya göre telefon satın almanın farklı bir deneyim olması, bir isyanı temsil etmesi gerekiyor. One A9'u almanın ne tür bir isyanı temsil ettiğini bilmiyoruz, ancak videodan yemek masasında birkaç tabak kırarak, size bakan cansız mankenler arasında koşmanın isyan olduğunu anlıyoruz. Bize durmadan "farklı ol" ve "sesini yükselt" diyen reklamın ilham verici olduğunu söylemek oldukça zor.

Sanırız reklamın yaratıcı olmadığını yüksek sesle söylememiz gerekiyor. Başarılı şeyleri tekrarlamanın tekrar başarı getirebildiği doğru, ancak başarısız olduğu kanıtlanmış olan reklamın niye tekrarlandığını bilmiyoruz. Motorola 2011'deki Super Bowl sırasında "1984" ile dalga geçerek yeni bir tablet tanıtmıştı. Motorola'nın reklamı daha iyiydi ancak sanırız şimdi onu hatırlayan yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

. 1984 efsanedir :)

Yaşasın HTC sonuna kadar ANDROİD.

İphonun nerdeyse birebir taklidi olan telefon yapıp "be different" demek ne kadar da manidar. Tebrikler HaTiCe...

@09 Kasım 2015 21:10 Metal kasa üzerine plastik anten şeritli alüminyum gövdeyi ilk Htc yaptı senin fanboyu olduğun Apple Htc yi taklit etti şayet tersi olsaydı Apple hemen patent davası açardı paraya bu kadar ihtiyacı olduğu halde bunu yapmayacak kadar da asil HTC.

@09 Kasım 2015 21:10 Birebir takdili olan iphoneun kendisi olmasın? meizu mx4den biraz m7den biraz alıp yeni gibi tanıtan apple

@09 Kasım 2015 21:10 bi anlamadınız gitti iphone htc M7 taklidi. Bunu Apple bile kabul etti. M7 2013 şubatta tanıtıldı yani neredeyse 3 sene oldu.

@09 Kasım 2015 21:10 Allahım ya, bi bitmediniz. Araştırmaktan yoksun beyin fukaraları.

@09 Kasım 2015 21:10 iPhone 6 kullanıyorum, doğruya doğru dediğimiz zaman insanız. Apple ın bu tasarımı HTC'den çalıntıdır ve tartışmaya kapalıdır.

işleri kötü giden firmaların son umudu: apple ile dalga geçmeye çalışmak

Üstün çorculuk gücüyle yeni HTC telefonu

Htc başka firmalarla dalga geçeçeğine adam gibi ve yenılıkçi taklıt olmayan telefon uretsin dalga geçmeye çalıştıgı firma telefon sektörünün en buyugu

Böyle reklamlardan sonra üründe en az 10küsür üstün özellik olması gerek, yoksa reklam işe yaramaz. Motorolanın reklamı daha süper ama sıradan özellikli bir tablet idi, diğer tabletler ile aynıydı tutulmaması normal. HTC de bu telefondaki donanımın benzerleri bir sürü telefon var, onlardan en az 10küsür farklı üstünlüğü olması gerek ki millet alsın. Hala kıçı kırık apple indiremediler firmaların hepsinin CEOsunun değişmesi gerek. Rezil durumdalar..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play