HTC, artık mini telefon yapmayacak!

Cep devi, artık amiral gemisi ceplerinin "mini" modellerini yapmayacağını duyurdu!

HTC, artık mini telefon yapmayacak!

Akıllı telefonlarla ilgili zevkleriniz, kitlelerinkiyle uyuşmuyorsa çok fazla şansınız yok. Bunun nedeni basit: Telefon üreticileri, ürün serilerini belirlerken çok fazla riske girmek istemiyorlar.

HTC için telefon boyutları da bu kapsama giriyor. Tayvanlı firmanın yöneticilerinden Jack Tong, yaptığı bir açıklamada "mini" boyutlu telefonları üretmekten vazgeçtiklerini doğruladı. One M9 Plus'ın Tayvan'daki tanıtımında konuşan Tong, tüm sektörün 5 inç'ten büyük telefonlara doğru geçiş yaptığını, HTC'nin ürün yol haritasının da sektörünkine yakın olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yaz piyasaya sürülen HTC One Mini 2, görünüşe bakılırsa HTC'nin son "küçük" telefonu olacak. En azından bir süre için.

Kısacası tek elle rahatça kullanabildiğiniz telefonları seviyorsanız, 5 inç'in altındaki telefonlar için büyük telefon modasının geçmesini beklemeniz gerekiyor. Başka bir deyişle küçük telefonların geri dönmesi için, phablet'leri satın almaktan vazgeçmeniz gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

htc logosunun olduğu siyah çerçeve kalkmalı artık ve ekran- kasa oranı büyütülmeli.

@19 Mayıs 2015 12:54 saçmalama HTC logosunun olduğu çerçeve kalkamaz... kalkarsa çakmacılardan ne farkı kalır?

@19 Mayıs 2015 12:54 Maalesef hoparlörler çok yer kapladığından fazlada çerçeve alanı gerekiyor.

İyi yapmış zaten önem vermiyordu. Z3 Compact gibi Amiral gemilerine yakın miniler olsa iyi olur. Herkes büyük telefon sevmiyor.

LG'nin minisini de gördük. Gözünü seveyim Z1,z3 compact'ın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir