HTC HD2'de Android Lollipop'u çalıştırdılar!

Sizin yeni telefonunuz Android 5.0'ı beklerken, 2009'un efsane cebi Lollipop'u çalıştırdı bile!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC HD2'de Android Lollipop'u çalıştırdılar!
Sizce daha ne kadar yaşayacak?

HTC'nin "ölümsüz" olarak adlandırılan telefonu HTC HD2, Android 5.0 "Lollipop"u çalıştırarak kendini bir defa daha kanıtladı.

2009'da Windows Mobile 6.5 ile piyasaya sürülen HTC HD2, Android 5.0'ı çalıştırarak bugün hala Lollipop güncellemesini bekleyen yeni telefonlara fark atmış oldu. Telefon, geçen yıllar içinde Firefox OS, Ubuntu ve Windows Phone 8'i de çalıştırmıştı.

macs18max tarafından HD2'ye uyarlanan Lollipop ROM'u, henüz ilk aşamalarında ve işlevselliği şu an oldukça kısıtlı. Yine de Lollipop'u çalıştırabilmiş olması, HD2 için büyük bir başarı olarak tarihe geçecek.

2010'da yaptığımız HTC HD2 testimize buradan ulaşabilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

gariban samsungcular ne yapacak bakalım

hah! samsung ve türevlerine kapak olsun :)

ne yapsın samsungcular .senin gibilere gülecek. sanki htc nin sahibi

Htc vermedi güncellemeyi sonuçta xda nin işleri bunlar

bizim 1-2 yıllık aletler bile android 5 i almıyo.

elimizde note 4 gibi canavar makine ile sizin gibi garibanlara gülecek samsung cular

@13 Oca 2015 16:18 2 sene sonra güncelleme alamayınca o canavar da tarihe gömülecek, birbirinin kopyası yüzlerce telefondan biri note 4

Gorende bi halt olmus sanacak . ona uyarlanmis bir romu kuruyorlar sonucta. Buna benzer cihaz zaten nette aratilsa cikiyor.

lolipopu eski telefonlar çalıştırabilir ama satış stratejisi işte güncelleme yapmaz firmalar.

Lolipop birçok telefonda çalışabilir özelliğini bilmeyen yok zaten. Bunu marifetmiş gibi sunmak da neyin nesi. Neyin kafasını yaşıyorsunuz. Samsung yetkilileri bilmiyor mu birçok telefonun Lolipop kaldıracağını. Adamların satış stratejisi bu. Kanıtlanmış birşeyi kanıtlamak sıradanlıktan öteye geçmiyor. Gariban samsungcular demiş biri. Arkadaşa sorar mısınız samsung harici kaç pahalı telefon var? Apple derse yorum yapmicam. Basit ama pahalı telefonlarınızla mutlu olmaya devam edin. Samsung işlevselliğiyle tüm telefonlardan her zaman önde.

@13 Oca 2015 16:48 Bir yazılım mühendisi ve Mobil Yazılım Geliştirici olarak Samsungun yazılımda berbat olduğunu söyleyebilirim. TouchWiz arayüzü o kadar kaynak kullanıyor ki onu kaldırıp sadec bir launcher kurduğunuzda telefon kendine geliyor. İşletim sisteminde o kadar çok değişiklik yapıyor ki, yazdığımız kodlar diğer markalarda doğru çalışırken(dandik markalarda bile), samsung cihazlarda sıkıntı yapabiliyor. Telefon 6 ay içerisinde normalin 4-5 katı yavaşlıyor. Kullanıcıya bırakılan RAM hakkında yalan söyleniyor. Satış stratejisi diye kullanıcıyı kekliyorlar...

Vay vay vay

Benim ilk fokunmatik telefonumdu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost