HTC One testte!

HTC'nin yeni amiral gemisi One'ı, daha piyasaya çıkmadan test merkezimize konuk ettik!

  • Ender Duman
HTC One testte!

HTC One, çok sağlam donanımlara sahip bir telefon olmanın ötesinde Android işletim sistemli telefon kategorisinde önemli değişiklikler yapmaya aday bir cihaz. HTC, kendisini "5 inçlik ekran" furyasına kaptırmamış ve 4,7 inçlik bir ekranla yetinmiş. Nispeten daha ufak olan ekran ince çerçeveyle birleşince, büyük ekranlı rakiplerinin aksine tek elle kullanılabilen bir telefon ortaya çıkmış.

Telefonun 145 gram ağırlığındaki alüminyum kasası, estetik açıdan iPhone 5'le yarışacak kadar güzel görünüyor. Ancak bu güzel tasarımın bir de bedeli var: Telefonun pili değiştirilemiyor; hafıza kartı girişi bulunmuyor. Telefona sonradan yapılabilen tek ekleme microSIM kartı. Bundan dolayı HTC, tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için telefona, 25 GB kullanılabilir, toplam 32 GB dahili hafıza eklemiş. 

Cep sineması: Full HD ve Boom Sound

HTC One'ın 1.920 x 1.080 piksel çözünürlüklü ekranı, söylediğimiz gibi 4,7 inç büyüklüğünde. Yani telefon 468 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Bu da çıplak gözle ekranda tek bir piksel dahi görmenin mümkün olmadığı anlamına geliyor. Ekran 500 kandela/m2 gibi çok yüksek bir parlaklık oranına sahip. Renkler, en ciddi rakiplerinden Sony Xperia Z'den çok daha iyi görünüyor. Ekranın köşelerine doğru görüntü çok az kararıyor olsa da, renkler ve karşıtlık oranı aynı kalıyor.

HTC One'ın, ekranla birlikte övgüyü hak eden bir diğer özelliğiyse Beats Audio ses teknolojisi. Ekranın üstünde ve altında öne bakan geniş hoparlörler bulunuyor. Telefon daha önce bir akıllı telefonda asla tanık olmadığımız bir ses kalitesine sahip: Müzik ve sesler temiz, yüksek ve güçlü. HTC telefonla birlikte çok iyi bir kulak içi kulaklık seti de veriyor. Kulaklıkların verdiği ses net ve yüksek; bas sesler o kadar yüksek çıkıyor ki Beats Audio'yu kapatmayı bile tercih edebileceğiniz zamanlar olabiliyor.

Sense 5.0 arabirimi ve BlinkFeed

HTC One'da Android 4.1.2 işletim sistemi bulunuyor. Tamamen yenilenen Sense 5.0 arabirimi BlinkFeed özelliğine sahip. Ana ekran üç kısımdan oluşuyor. En üst kısımda saat ve hava durumu widget'ları bulunuyor. Bunların altında Twitter ve Facebook mesajları ve güncel haberler yer alıyor. Haberler, henüz kısıtlı olan haber sitelerinden derlenen havuzdan indiriliyor. Telefona BlinkFeed ekranı yanında dört ana ekran eklemek mümkün. Bu ekranlar da aynen asıl ana ekran gibi kişiselleştirilebiliyor.

HTC, ekranın alt kısmındaki tuşların dizilimini de değiştirmiş. Sağ tarafta yer alan ana tuşa iki kere basınca son açılan uygulamalar görüntüleniyor. Tuşa basılı tutunca Google Now açılıyor. HTC logosunun solunda geri dönüş tuşu bulunuyor. Bu tuşa basılı tutunca widget düzenleme ekranıyla karşılaşıyoruz. Her bir sayfaya 3 x 4 ya da 4 x 5 uygulama yerleştirmek mümkün. Burada ayrıca yeni klasör oluşturabiliyor, uygulamaları alfabetik olarak sıralayabiliyoruz.

Önceden yüklü uygulamalar arasında radyo, iyi bir müzik oynatıcı ve televizyon uygulaması bulunuyor. Telefonun açma kapama tuşu aynı zamanda bir kızıl ötesi verici olduğu için uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor. Yaptığımız testlerde bu özelliğin bir Sony televizyonla gayet uyumlu çalıştığını gördük. Sense 5.0 arabirimi her ne kadar görevini yerine getirse de bize biraz hantal geldi. HTC One'da Sense yerine saf haliyle Android 4.2 görmeyi tercih ederdik. Ama tabii ki hem HTC, hem de Samsung gibi diğer cep devleri, Android'i kendi arabirimleri ile sunmaktan vaz geçecek gibi görünmüyor.

Performans testleri ve kamera

HTC One'a ihtiyaç duyduğu gücü Qualcomm Snapdragon 600 işlemcisi sağlıyor. Bu, tüm Android telefonlarda görmeyi umduğumuz kalitede bir işlemci: Performans akıcı, hızlı ve en ufak bir takılma yok. Nexus 4 ve One X+ bile HTC One'ın yanına yaklaşamıyor. 1,7 GHz hızındaki dört çekirdekli işlemciyi 2 GB RAM destekliyor. HTC One o kadar hızlı ki, biraz modası geçmiş olsa da test yazılımlarında rakiplerini çok geride bırakıyor. Grafik ağırlıklı bir test yazılımı olan Geekbench'de Samsung'un tableti Nexus 10 dahi ancak 2.433 puan alabiliyorken HTC One tam 2.671 puan almayı başardı. Onu geçebilecek tek telefon ise, şu an için Galaxy S4 olacak gibi duruyor.

Yepyeni bir kamera

HTC, iş kameraya geldiğinde, megapiksel üzerine megapiksel eklemek yerine 4 megapiksel algılayıcıyla yetinmeyi tercih etmiş. Daha geniş bir yüzeye sahip olan algılayıcı sayesinde her piksel çok daha fazla ışık topluyor. Optik görüntü sabitleyici de işin içine girince HTC One kötü ışıkta dahi parlak fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Ancak HTC ne derse desin, 4 megapiksel eşittir 4 megapiksel gerçeği değişmiyor. UltraPixel teknolojisi her ne kadar 4 megapikselden fazlasını sunsa da, kamera için daha iyisi olabilirdi denilebilir.

HTC One'ın çektiği fotoğraflar çok küçükler ve çok az yakınlaştırılabiliyorlar. Fotoğraflarda uzaklardaki detaylar görünmüyor. Ancak karanlıkta, flaşın da desteğiyle parazitsiz net fotoğraflar çekebiliyor telefon. Beklentilerin aksine "ultra megapiksel" çözünürlük sunmayan kamera yine de tatmin edici bir performans sergiliyor. Ayrıca görüntü sabitleyici de çok iyi sonuç veriyor. Düşük çözünürlüklü kameranın beklenmedik bir avantajı da dosya boyutları: HTC One'la çekilen fotoğraflar sadece 1,3 MB boyutunda!

Bahsetmeye değer bir diğer özellikse Zoe. HTC One, üç saniyelik videolar halinde fotoğraf çekebiliyor. Özel efektlerle süslenen bu videolar daha sonra HTC Zoe Share sitesinden paylaşılabiliyor: Bir çeşit "video Instagram" diyebiliriz buna. HTC One, istenirse HDR fotoğraf da çekebiliyor. Bu şekilde çekilen fotoğrafların kalitesi, akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız kalitenin çok üzerinde oluyor. Ancak yine de gerçek bir kamera kalitesine yaklaşmadığını belirtmemiz gerek.

Pil ve sesli görüşme performansı

HTC One'da 2.200 mAh gücünde pil bulunuyor ve değiştirilemiyor. Yaklaşık 8 saat konuşma süresi sunan pilin tamamen dolması üç saat sürüyor. Ekran tam parlaklık ayarındayken ortalama altı saat internet gezintisi yapılabiliyor. Tasarruf modu açıkken bu süre bir saat daha uzuyor. Test etme şansı bulduğumuz telefon günlük kullanımda iki gün kadar dayanabiliyor.

Ses kalitesi

HTC One'ın ses kalitesi, sesli görüşme sırasında da kendini gösteriyor. Ses o kadar temiz ve parazitsiz geliyor ki sessizlik anlarında "acaba bağlantı mı koptu?" diye sorduğumuz anlar oldu. Telefon çevre gürültülerini bastırma konusunda da çok başarılı. Ahizesiz konuşma sırasında da karşı tarafın sesi yüksek ve net geliyor; anlamakta hiç zorluk çekmiyorsunuz. Ancak yüksek sesin faturasını karşı taraf ödüyor: Sesiniz karşı tarafa biraz boğuk gidiyor.

 

Sonuç ve alternatifler

HTC One, yeni arayışlara sahne olan kamerasını bir kenara bırakırsak, şu an için kusursuza yakın bir Android telefon. Gerek performansı, gerek tasarımı ve gerek işçilik kalitesi ile "ben buradayım" demeyi başarıyor. 

Henüz resmi olarak satışa sunulmadığından fiyatı hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Ama tahminimiz, telefonun 2.000 TL civarında bir fiyatla raflara çıkacağı yönünde. 

Konu 4 çekirdekli cepler olduğunda, HTC One kuşkusuz piyasanın en iyilerinden biri. Ama Galaxy S4 çıktığında çıta nerelere kadar yükselecek, işte orasını ancak zaman gösterecek.

Detaylı test sonuçlarını ve teknik özellikleri bir sonraki sayfamızda bulabilirsiniz...

Alternatifler

Eğer biraz daha büyük bir telefonu kabul edebilirseniz Sony Xperia Z'ye göz atmanızı tavsiye ederiz. 5 inçlik Full HD ekrana sahip olan telefonun kasası su ve toza karşı dayanıklı. Köşeli bir tasarıma sahip olan Xperia Z'yi tek elle kullanmak, HTC One'da olduğu kadar kolay değil. Ancak telefonun genel performansının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Full HD ekran çok da önemli değil diyenlerse, daha büyük bir ekranla gelen Galaxy Note 2 ya da yakında "eski model" olacak olsa da halen en iyilerden olan Galaxy S3'e göz atabilir. Üstelik her iki telefonun fiyatları da, şu sıralar önemli oranda gerilemiş durumda...

Detaylı test sonuçları ve teknik özellikler

İşletim Sistemi HTC Sense arabirimli Android 4.1.2
App Store Bağlantısı Google Play
İşlemc Qualcomm Snapdragon 600 APQ8064T
Çekirdek Sayısı Dört çekirdekli
Saat Hızı 1.700 Mhz
RAM 2.048 MB
Pil: Konuşma Süresi 7 saat 44 dakika
Pil: İnternet 5 saat 55 dakika
Pil: Dolum Süresi 3 saat 1 dakika
Pil: Kapasite 2.300 mAh
Ağırlık 145 gram
Boyutlar 137 x 68 x 9 milimetre
WLAN 802.11n/g/b/a
GSM Quad band
EDGE Var
UMTS: Veri Alımı 21,1 Mbit / s
UMTS: Veri Gönderimi 5,8 Mbit / s
LTE: Band Tipi 800, 1,800, 2,600 MHz
Gezinti Aracı Flash Destekliyor mu? Evet
Video Telefon WLAN ve UMTS
Dokunmatik Ekran Kapasitif (çoklu dokunmatik)
Dokunmatik: Tepki Çok iyi
Ekran: Tip LCD
Ekran: Boyutlar 58 x 104 milimetre
Ekran: Boyut 4,7 inç
Ekran: Çözünürlük 1.080 x 1.920 piksel
Ekran: Piksel Yoğunluğu 471 ppi
Ekran: Renk Sayısı 16.777.216 renk
Ekran: Karşıtlık 3,6:1
Ekran: Ortam Işığı Altında Parlaklık 479 cd/m²
Ses Kaydı Var
Profiller Var
Push e-mail Var
Hafıza 26.009 MB
Hafıza Kartı Girişi -
USB Sürümü USB 2.0
USB Girişi microUSB
USB: 100 MB Veri Transfer Süresi 11 s
SIM Kartı Girişi microSIM
Bluetooth 4.0 (A2DP)
NFC Var
Kamera: Çözünürlük 4,1 megapiksel
Kamera: Makro Minimum Uzaklık 7 cm
Kamera: Otomatik Odaklanma Var
Video Kayıt Çözünürlüğü 1.080 x 1.920 piksel
TV Çıkışı microHDMI
Müzik Oynatıcı Formatlar MP3, WMA, AAC
Kulaklık Çıkışı 3,5 milimetre
Video Oynatıcı Var
FM Radyo Var
Navigasyon: GPS Alıcı Var
Navigasyon: Yazılım Önceden yüklü
Navigasyon: Tam Sürüm Tam sürüm
GPS: GPS Kilitlenme 7 saniye
Karşılaştırma: Browsermark 1.896
Kutu İçeriği USB kablosu, stereo kulaklık, CD ve hafıza kartı üzerinde kullanıcı kılavuzu

Okuyucu Yorumları

Toplam 73 Yorum

tasarım olarak süper olmuş bence, sony z özellik bakımından süper iphone zaten işletim sistemi ve müşterilerine verdigi destekle bilinir hangisini alıcagını şaşırıyor insan. açıkcası tasarım olarak gönlümü çaldı fakat kulaklık beats ten sonra hiç olmamış neyse pederin iphone 5 in kulaklıgıyla devam ederiz :)

Guzel bir telefon, ama GALAXY S4 tam bir "LORD"

Bir videoya cekseydiniz çok daha iyi anlardik

Karşımızda delikli iphone 5 diyen olmamiz.

Peki beats takınca iphone kadar kaliteli ses verir mi?

@21 Mar 2013 07:42 iphone kadar kaliteli ses mi? dayım sen Beats Audio nedir bir araştır bakayım.

Böyle bir telefonda 4 megapiksel kamera neyin kafası bu...?

@21 Mar 2013 08:28 araştırın biraz Ultrapixel teknolojisi, normal makinalarda kullanılan tek sensör yerine, özellikleri biraz kırpılmış olan 3 sensör kullanılmasına dayanır. Söz konusu bu 3 sensörün her biri 4.3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Fotoğraf çekimi esnasında her biri aynı anda çalışan sensörler, çekim sonunda çektikleri fotoğrafları 13 megapiksel çözünürlüğe sahip tek bir fotoğrafta birleştiriyor.

@21 Mar 2013 08:28 en azından benzerlerine göre çok daha iyi bir görüntü sunan bir kamera var.. Artık fotoğraflarımızı sosyal ağlarda sakladığımızı düşnürsek, bu çözünürlük fazlasıyla yeterli..

@21 Mar 2013 08:28 Bir fotoğraf makinesinin kalitesini megapiksel miktarı belirlemez. Tıpkı bir ekran kartının kalitesini ram belirlemediği gibi. Htc 4 yerine 5 veya 6 mpiksel kullansa gerçekten kusursuz bir kamera yakalayabilirdi ancak 4 mp nin avantajı fotoğraflarda daha düşük boyut. Kimse bu telefonları alıp profesyonel çekim yapmıyor. Diafram genişliği zaten fotoğrafkların kalitesini ve gece modunu oldukça artırmış. Sen neyin kafasını yaşıyorsun ?

@21 Mar 2013 08:28 Her okumayan bunu yazıyo 4mp değil 4ultrapixel

@21 Mar 2013 09:41 atma ziyaaaaa. 13 MP denk olsaydı fotograf boyutu en fazla 1,3 MB olmazdı.Samsung S3 8MP kamera olmasına ragmen ortalama 2,5 MB resimleri.13 MP yi sen düşün artık.ultra pixel daha fazla ışık aldığı için net çekiyor ama çözünürlük düşük olduğu için resmi yaklaştırdıgında bulanıklaşır.Resmi basmaya kalksan buyuk resim olarak basamazsın.zaten testlerde açık açık yazmışlar bunu.

@21 Mar 2013 11:01 Katiliyorum bende Canon 1000D var 10mpx sanirim. Suanki telefonlar 13mpx ve hicbiri o kameranin yanina bile yaklasamaz kaldi ki 1000D eski bir model ve giris seviyesi. Daha üst seviye Canon yada Nikon aldiginizda cekeceginiz resimleri gördükten sonra bir daha asla cep telefonu ile resim cekmezsiniz. Gittigim her yere götürüyorum kamerami resim cekiyorum. Cep telefonu ile toplasan yilda 20 tane resim ya cekerim ya cekmem onlari da facebook'ta paylasmak icin anlik cektigim resimler.

@21 Mar 2013 21:59 vga kameralı 5 senelik nokia işini görür o zaman bence hiç akıllı telefon işine girme.

Teknik õzellikler bölümünde ekran piksel yoğunluğu 471ppi yaziyor.. Bu degerin 468 olmasi lazim yanlis bilmiyorsam. Hatta HTC Türkiye ile yapilan röportajda da bu konuya değinilmişti

İncelemede "HTC One'da Sense yerine saf haliyle Android 4.2 görmeyi tercih ederdik." ama ben de dahil HTC'yi tercih eden bir çok kişi için eminim sense en büyük tercih sebebi.. Sense=HTC

Şimdi bunlar samsung'a bu aptal telefonla mı laf atmışlar? Bunu tasarlayanın aklı nerdeydi acaba? En baştan: değiştirilemez pil! hafıza kartı girişinin olmaması ve istedikleri kadar geliştirmiş olsalar da telefona 4mp gibi bir lens koyması zaten haberi okumadan kapatmama yetecek şeyler. Bide htc dayım buna koyar 2000 lira ohh hemen başına üşüşürler parası bol olanlar. Tasarımmış bilmem neymiş bi git allah aşkına. Daha telefona değiştirilebilir kapak koymayan bide üstüne samsunga beyin fukaralığı yapıp laf atan firma, onu süper bilgisayar gibi yapsa bile emin olun akıllı biri bu şaçma şeyi almaz. Donanım istiyorsan git s4 al, hiçbir yönden eksiği yok. Hatta yoksa paran s3 al nasıl olsa aralarında o kadar donanım farkı yok ve yakında ona da s4'ün yazılımsal güncellemesi gelecek. İstediğin herşeyi yaparsın. İşlemcisi yetmeyecek mi sanki. 1.4 olsa ne olur 1.7 olsa ne olur. Aman abi duydun mu s3 testlerde htc one'nin gerisinde kalmış. Biz hemen htc almalıyız ki meselle sayısını telefonumuzdan bulacağızya çok lazım olacak işlemci gücü(!)

@21 Mar 2013 11:43 Madem öyle git Pureview 808 al 47 megapixel kamerası var

@21 Mar 2013 11:43 Zaten eğer htc one'ı hafıza kartı girişi olmadığı yada değiştirebilir pili olmadığı için beğenmiyorsan git samsung galaxy s4 ya da s3 al onunla oyna. Bunu yapmasının nedeni daha kaliteli bir tasarım ve eline aldığında cagur cugur oynamayan bir telefon yapmak içindir. Zaten mükemmel tasarım, yeterli hafıza(32,64) ve iki günlük pil ömrü sunar, beğenmiyorsan o senin görüşündür. Bir de kamerasına laf etmişsin. İşin komik yanı dalga geçtiğin o 4 megapiksel kamera senin 13 megapiksellik s4 ile aynı kalite fotoğraf çekiyor hatta karanlıkta daha iyi çekiyor, bunu da ultrapiksel teknolojisi ile yapıyor. Ayrıca samsung un donanımı çok kaliteli ama arayüzü iphone dan çakma( sonra biraz değştirdiler) ; dual shot ve smart pause lg optimus g pro'dan çakma( şu anda patent davası sürüyor) , ve ayrıca drama shot best shot burst mode gibi özelliklerde htc den alınmıştır. Benim kişisel görüşüm her zaman özgün, orjinal ve kaliteli olandan yanadır.

@21 Mar 2013 14:00 Patent olayı Samsung'un ayıbı, ona birşey diyemem zaten. Madem kullanacaksın, ya kendine özgü birşey yap yada kullanıyorsan hakkını ver. Bende dediğin gibi özgün,orjinal, kaliteli üründen yanayım ama o pil meselesi felan cidden tasarımdan biraz olsun ödün verilerek yapılmalydı. Yarın iki gün sonra pil ölürse o zaman ne olacak?

@21 Mar 2013 11:43 bi adam s3 kullandığını daha açık belli edemez. sen beğendin diye millet de mi beğenecek samsungu sen 64 gb samsung s3 aldın bi de üzerine 32 gb hafıza kartı mı taktın? yedek batarya da almışsındır o zaman ee ne de olsa samsung un bataryası "değiştirilebiliyor" bence htc kamera dışında gayet başarılı telefon üretmiş. alanlara hayırlı olsun ben iphone alacam yeter artık bi ona bak bi buna bak bana takılmayan akan sorunsuz telefon lazım samsung un tuş kilidini bile 20 saniyede açamadığımı bilirim artık uğraşamayacağım bir daha telefonu kilitlendi takıldı diye sinirden yere vurmak istemiyorum.

@21 Mar 2013 21:23 pil iki güne ölmez merak etme o pilin en az üç yılı var ve zaten artık günümüzde bir telefonu 3 yıl kullanana plaket veriyorlar.

@21 Mar 2013 4mpyi görünce haberi okumana gerek yoksa burda yazmasaydın keske herkesn zevki farklı olabilir burda artistlik yapıpta milletin kafasını karıstırmayın samsung cok güzel diyosun bana göre de samsung s3 ün biraz daha genişletilmişten başka hiçbirşey degil ama alana saygım var

hepsi güzel ama kamera pil kötü

Bu telefon tasarım olarak muhteşem ama özellikler diğer ceplerle yarışamaz.Kamerası 13 MP,Pil Değiştirebilir ve en az 2700 mAh,Hafıza Kartı girişi olmalıydı.Bu yazdıklarım şu kasada olsa valla ne Galaxy S4 ne de çıkacak olan iPhone 5S bununla baş edemezdi.Ekran çervesinin olmaması ve boyutun 4.7 inch olması süper.4.7 inch ten fazlası kullanımı zorlaştırıyor.iki eli kullanmak zorunda kalıyorsunuz.Bu anlamda iyi düşünmüş HTC.Ama kendi bindikleri dalı da kesiyorlar.O kamera ne öyle,ultra pixel teknolojisi var diye 4 MP çözünürlük yapmışlar.Aynı teknolojiyi 13 MP kameraya yapsana.O zaman hem gündüz hemde gece çekimlerinde rakipsiz olurdu.Bunların bu mühendisleri ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim.Şu tasarıma yazdıklarım yapılmış olsa Apple,Sony ve Samsung meteliğe kurşun atardı bu yıl.

@21 Mar 2013 12:40 O kamera ne öyle,ultra pixel teknolojisi var diye 4 MP çözünürlük yapmışlar.Aynı teknolojiyi 13 MP kameraya yapsana... o kadar kolay geliyor sanırım size bu işler.. hem bu incelikte bir cihaz olacak, hem de aynı teknolojiyi 13mp yapsaydın ya diyeceksiniz.. Ha yapardı, o zaman Lumia 920 gibi ya da 808 gibi olurdu.. O zaman da diyeceğini söyleyim: Bu ne böyle kalas! 4 mp olsun ama kaliteli olsun.. 13 MP ihtiyacın varsa, sanırım afiş sektöründesin.. O zaman da ihtiyacın olan One degil canon, nikon vb. bir markanın dslr'si..

@21 Mar 2013 17:21 kardeş bence sen rahatsızsın.bütün rakipleri 13 MP geçiyor.illa afiş mi yapmak lazım.Liquipel diye bir teknoloji tanıtıldı 2 yıl önce.Su geçirmezlik ama kimse gecmedi xperia z den başka.elinde günün oluşturduğu imkanlar varsa kullanacaksın.Xperia Z ve Galaxy S4 te 13 Mp kamera var,gayette hoş telefonlar.Kalınlaşma veya kalas gibi durma gibi birşey söz konusu değil.Çok inceler.Sende HTC nin Ceo su gibi dar kafalısın belli.

@21 Mar 2013 17:21 Sen neyin peşindesin kardeş.cevap yazıyorsan birisine mantıklı bişi yaz.CHIP cihazı test etmiş.Dosya boyutu çözünürlükten dolayı 1,3 MB ve çözünürlük düşük olduğu için resmi yaklaştırdığınızda görüntü bozuluyor diyor.Adamlar test etmiş.Kötü olduğuna kanaat getirmiş.Sen sanki kullanmış gibi konuşuyon.Ultrapixel in iyi yanı ışığı daha fazla aldığı için karanlıkta daha net resim çekiyor.Ne kadar iyi olursa olsun birazcık yakınlaştırmada resmin orijinalliği gidiyorsa,al başına çal ultrapixeli.13 MP pixeli olan cihazlarda gayet ince ve şık.sen nokia ya bakma onlarda senin gibi dar kafalı.telefon yapmışlar,diger markalardaki aynı ebatta olan telefondan 1,5 misli daha ağır.bunun kamera ile alakası yok.tamamen tasarım ve kullanılan malzeme.Birşeyi beğendin diye herkese zorla beğendirme gibi bir hakka sahip değilsin.yorum yazanların %90 ı Sabit batarya,hafıza kartı girişi olmaması ve Düşük çözünürlükten şikayetçi.Herkes aptal da bi sen mi akıllısın.adam gibi cevap yazın.Arkadaşa katılıyorum.13 megapixel kamera en az 2700 mah batarya,hafıza kartı slotu olmalıydı.

@21 Mar 2013 17:21 4 megapixel değil 3 ayrı 4 megapixe o da 12 megapixel eder hesap makinesine ihityacın varsa başlat - çalıştır - calc yaz çıkar o önce up teknolojisi ne onu öğren. sonra alamayacağın alete yorum yapma

@21 Mar 2013 12:40 Pili 2700 olmasına gerek yok, bu haliyle de iki günü rahat çıkartıyor. Yoksa bu kadar ince olmazdı. Ayrıca 32 ile 64 gb neyine yetmiyor anlamıyorum hafıza kartı istiyorsun. Ultrapikseli anlatmayacağım zaten yukarıdaki arkadaşım gerekli cevabı vermiş.

YAHU MEGAPİKSELE BU KADAR TAKILANLARI ANLAMIYORUM..hanginiz 13 megapiksellik bi fotoğrafı orjinal kalitesiyle sosyal ağınıza yüklediniz daha önce?yüklerken kırpılıp yoğunluğu azaltılıyor otomatikmen..bence telefon değiştirilebilir pil ve hafıza kartı haricinde çok güzel bir telefon..

@21 Mar 2013 13:30 siz hayatınızı sosyal ağlara endekslediğinizden anlayamazsınız tabi 4 megapiksel ile 13 megapiksel farkını. ya bi belge fotoğrafı çekmeniz gerekirse ya da uzaktaki bir tabelayı mesela çekmeniz gerekirse? 4 milyon piksel neree 13 milyon piksel nere.

@24 Mar 2013 21:22 arkadaşım telefon 4 mp değil dikkatini çekerim.4 ultrapiksel

Değiştirilemez batarya ve arttırılamayan hafıza tasarımı çok daha güzel kılıyor.iPhone 5,Lumia 920 hTC One..Hepsinin tasarımları da çok güzel.

evvela mega piksel nedir bi onu öğrenmekte fayda var arkadaşlar, Bİr samsung kullanıcı olarak telefonum ne kadar güçlü olursa olsun performansından hiç memnun değilim,donmalar , takılmalar beni çok rahatsız ediyor. S4 de de aynı sekilde olacağından şüphem yok,telefonu test eden bir firma zaten yine takılmalar var dedi..HTC one alabilirim bu sefer.

@21 Mar 2013 14:01 Bende de S3 var sanirim sorun firmware'de odini indir baska bir stock rom bulup yükle sorunun cözülür.10 dakikani almaz. Sammobile 'dan istedigin stock romu indirip kur.UK sürümünü falan kurarsan sorun yasamazsin

tasarım s3 unkuyle ayni bari tasarımcılar bazılarını montajla yapıp interneti koydugu resimleri örnek alsın .

@21 Mar 2013 14:23 tasarım s3 ile aynı derken? yahu bi gözlük kullan be kardeşim.

@23 Mar 2013 12:22 yok yok gözlük de kurtarmaz, toptan gözleri değiştirmesi gerek.

Aaa iphone 5'i oymuşlar içine htc koymuşlar azıcık delmişler mükemmel tasarım olmuş!Anlayana

isterseniz 2700 mah pili olsun gün sonunda zaten şarjedeceksin yada boş olduğunda 1 saat şarj et yeter 1 gün çok rahat gidersin .. kamerası 4.3 ultrapixel .. 13mp ile çekilen fotoğraf ile nerdeyse aynı diyafram genişliği ile normal kameradan %30 felan daha geniş açılı... ayrıca ne yaparsanız yapın 8mp üstü fotğraflar facebook ve instergamda ne haltsa onda küçültülür ..4ultra pixel = 13 mp dendi !

@21 Mar 2013 16:16 Pil gücüne önem verirken hata yapıyorla diyosun yani

@21 Mar 2013 16:16 ya bence o pazarlama taktiği amaçlı söylenen bişey.tamam ışık önemliymiş daha çok alıyomuş da.ayrıntı yine 4 mpninki kadar ee ne anladık yani yap 8 ultrapixel de de insanların gözünü öyle boya 4up=13 mp diyerek değil

@21 Mar 2013 16:16 Ya arkadaşlar ultra pixel teknolojisini iyice araştırdım. Pixel sayısı olarak 4up = 4mp. 4mp kameraya daha fazla sensör koymuşlar böylece daha fazla ışık almasını sağlamışlar. Ya ama çok güzel çekiyor, muhteşem falan demeyin, telefonun ekranı küçük, yani küçük ekranda bakınca muhteşem. Ama bilgisayara atmaya kalkarsanız hele facebook'a koyarsanız telefonda gördüğünüz muhteşem fotoğrafla karşılaşmazsınız. Ha telefon muhteşem görünüyor, ekranı harika, hoperlörleri muhteşem ama S4'e 1000 basmaz. Puanlama sistemiyle bütün telefonları karşılaştırdım en yüksek puanı alan HTC one ile S4 oldu yani ikiside aynı puanı aldı. Deneyin görün.

iphone kullanmasam alternatifim iste bu olur ben telefondaki tasarimi onemsiyorum. s4 e 1 degil 10 degil 100 degil 1000 basar...

merhaba doğrusu, bu favorıt süper Androıd Teknik HTC One hasreti ile bekledim.?fakat gecikti ve gelmedi,ben'de başka bir favorıt Sony xperia Z aldım,çok mutluyum.

@22 Mar 2013 00:51 favorit ne demekmiş?

@24 Mar 2013 21:18 arkadaş pakistanlı sanırım

ince çerçeve derken?

2000 tl mi.. Sonra htc kötü ...

Adamlar tek parca aluminyum kasa yapmıs 64 gb hafıza koymus hala hafıza kartı yok pilini degistiremiycem diyenler var :p

Xperia z (y) :)

Konuşma süresini yanlış belirtmissiniz 3G açıkken bile 16 saatten fazla konuşma yaptıran bi telefon iyi araştırın bence 9 saate yakın video izleme süresi var

3 mm daha kalın yap 3000 lik pil koy. incelik komplexi var bu çinlilerde

@23 Mar 2013 13:16 1.si telefonu çinliler değil tayvan üretiyo, ikincisi batarya öyle senin dediğin kadar kolay bi olay değil, ona 3000 mah batarya koysa telefon 250-300 tl fiyatı artar o zaman da satış yapamaz !!

@23 Mar 2013 13:16 *Tayvanlılarda

Farklı tasarımiyla s4ten bi adım önde güzel

Tamam eyvallah buda güzelde Nexus 5 bomba gibi gelecek onu bekliyorum ben

bu vavorit marka ve Tasarim,HTC One hekesin olsun isterim.fakat gözümüz yolda gelmedi,ben'de Sony xperia Z'aldim oy oy,çok mutkuyum.

Peki Zeki Muren'de bizi gorecek mi?

bu HTC yi sırf sense 5 yüzünden almam ! eskisi daha güzel, one x+ güzel ama ram 1 gb.

Bana göre iphone çakması değil iphone kalitesinde bir tasarım olmuş hts de tasarımını tek beğendiğim tasarım.

Kamera ve batarya ileride sıkıntı olabilir. Hafıza yeter diye tahmin ediyorum pabuç gibi s4 alacağına tek elle kullanabileceğin bu telefonu al daha iyi bence

HTC One performans ve tasarım olarak çok iyi bir telefon. Kamerası 4mp dense de piyasadaki çoğu telefondan iyi çekiyor fakat eğer yabancı sitelerde araştırdıysanız 4mp olmasının dezavantajları da oluyor. Ben tasarım olarak xperia z yi beğeniyorum. Milisaniyelik farklara bakacak olursak telefon alamayız. Sony gerçekten Z ile gerçek bir rakip olduğunu düşünüyorum

Çekilen fotoğraflar fazla zoom yapılamıor olması ekranın FHD olmasından olabilir mi :D

Güzel bir telefona benziyor fakat şu ekran çerçevesinin siyah olması kötü bir görüntü olmuş. Kasa ile aynı renkte olsa bence çok daha güzel olurdu. Ayrıca ekran arayüzü siyah tonlardan oluşmuş insanın içini karartan bir görüntüsü var. Açık, yaz tonlarından oluşsa daha güzel olurdu malum önümüz yaz.

slm sewgili chip adminleri su htc one i birde s4 ile karsilastirmanizi bekliyorum son kararimi ona gore vermeyi dusunuyorum tsk

bu telefonları alıp da oyundan başka bişe oynamayan kesimler görüyorum. 2.000 tl verip bu telefonu alıp konuşmak vee mesajlaşmaktan başka ne yapılacak onu da bilmiyorum.

@09 Nis 2013 00:41 arkadaşım daha telefonu kullanmadın bile bu ne ukalalıktır sende? önce şu marka takıntılarınızdan kurtulup yapılan işlere emeğe saygı gösterin!

HTC One orava yaptim süper, Eskiden herkesin bir ihonesi olsun isterdim fakat pişmanim.?herkesin HTC One mobiltelefonu olsun isterim.?

Süper aşığım bu telefona.

Ya htc one ile sony xperia z istiyorumm ama karar veremıyorum artık ya kafayı yıycemm

@09 Ağu 2013 23:08 Z1 kulaklık bile vermiyor üstelik daha pahalı alınmaz

Sen de yorum yaz