HTC sonuçları açıklandı

HTC 2014 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

HTC sonuçları açıklandı

HTC, en iddialı mobil telefon modelleri olan HTC One (M8) ve Desire serisi akıllı telefonlarının aldığı ödüller, HTC'nin küresel pazarlarda elde ettiği kârlılığının da habercisi oldu.

HTC One (M8), aralarında TechRadar'dan "2014 Yılın En İyi Telefonu" ve Mobile Choice'dan "Yılın En İyi Tasarlanmış Akıllı Telefonu" gibi ödüller almaya devam ederken, HTC Desire 820, Android Central tarafından bu yılın 'IFA Ödüllerinin En İyileri" arasında, Android Authority tarafından da 'En iyi orta segment akıllı telefonu' olarak gösterildi.

HTC'nin tasarım ve teknolojideki iddiasını kanıtlayan ödüller küresel düzeyde tüketicilerde de yankısını buldu ve şirket 2014 üçüncü çeyreğinde de 41,9 milyar Yeni Tayvan Doları (YTD) gelir elde etti. Bu dönemde 0,6 milyar YTD veya hisse başına 0,78 YTD tutarında vergi sonrası net çeyrek kârı, %22,9'luk brüt marj ve %0,4 tutarında faaliyet kârı elde edildi.

Çeyrek boyunca, HTC pazarların çoğunda elde ettiği ivmeyi sürdürürken amiral gemisi HTC One (M8) ve Desire akıllı telefon yelpazeleri de ya konumunu korudu ya da zorlu rekabete rağmen pazar payını yükseltti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

anasayfa siyah-beyaz adamsınız adam!! sonuna kadar ATATÜRKİYE!

@10 Kas 2014 00:11 bu yoruma eksi veren kişilere ......... anladınız siz onu. hadi bakalım yandan yandan yanlayın şimdi :)

htc one m9 merakla bekliyorum.htc biraz daha reklam yapabilirse satış ivmesini 2 ye katlar.

anasayfanın siyah beyaz olmasından dolayı tüm ekibinizi kutluyorum gerçekten derginizi aldığım için doğru yaptığımı kanıtladınız bana

Samsung gibi saçma bi firma kar ederken boyle kaliteli markalara yazık oluyor

HTC telefonlar çok kalitesiz 1 sene dolmadan telefon dökülmeye başlıyor.

Apple bağımlılığından kurtarabilecek tek telefon.

Htc one e8'de iyi satıyor.

Htc bu sene çok iyi , m8 derken desirelerden şimdi ise nexus 9 ile karına kar katacak :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir