Huawei Watch GT ile Sağlıklı Yaşama Adım Atın

Sağlıklı yaşama adım atarken bir akıllı saat önemli. Ancak her akıllı saat aynı değil. Peki, Huawei Watch GT'nin farkı ne?

Huawei Watch GT ile sağlıklı yaşama adım atın

Piyasada birçok spor bilekliği ve akıllı saat mevcut. Birçok farklı disiplinde çalışan spor meraklıları, yanlarında taşıyacakları cihazlarda performans ölçümünden cihaz dayanıklılığına, uzun pil ömründen tasarıma kadar detaylı bir titizlik gösteriyorlar.

Sağlık riske atılmaz

Kalp atış hızı, egzersiz sırasında sporcunun gerçekten yüksek performans gösterip göstermediğini anlamak için ölçülen temel parametrelerden biri. Ayrıca kalp atış hızı analizi, kullanıcıyı belirlenen sınırları aşmaması için de koruyabilir. Ne yazık ki birçok cihaz kalp atış verilerinin profesyonel ölçümünü yapamayarak raporlamasını sunamıyor. HUAWEI TruSeen 3.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi, kendi kendine öğrenme algoritmasını ve saatin içine yerleştirilmiş gelişmiş sensörleri kullanarak gerçek zamanlı doğru kalp atış hızı ölçümünü sağlıyor.

Konum belirlemede yüksek hassasiyet

Lokasyon takibi, giyilebilir ürünlerde en sık kullanılan fonksiyonlardan biri. Maalesef, en pahalı saatler bile, büyük bir şehrin merkezinde antrenman rotasını düzgün bir şekilde kaydetmekte zorlanabiliyor. Bu sorunu önlemek için kullanıcıların ihtiyaçlarını analiz eden Huawei, Watch GT'nin üç uydu konumlandırma sisteminden (GPS, GLONASS ve GALILEO) faydalanmasını sağladı. Bu sayede Huawei Watch GT, dünyanın neresinde egzersiz yapıldığı fark etmeksizin daha doğru, daha hızlı ve daha hassas konumlandırmasağlıyor. Doğru rota takibi, antrenmanların daha verimli bir şekilde planlanmasını sağlıyor.

Uzun mesafe koşucusu

Kullanıcılar için en önemli sorunlardan biri, akıllı saatlerin en çok iki gün boyunca kullanılabilen düşük pil süresi. Huawei Watch GT uzun pil ömrü açısından rekor kırıyor. Tam olarak şarj edildiği durumda, haftada 90 dakikalık egzersiz yapıldığında iki hafta boyunca kesintisiz çalışabiliyor. Kalp atış hızı izleme kapatıldığında ise Watch GT'nin çalışma süresi 30 güne kadar çıkıyor.

Bu kadar uzun pil ömrü büyük bir batarya haricinde, makine öğrenmesine dayalı tamamen yeni bir mimarinin kullanılması sayesinde mümkün oldu. Bu sayede çift çekirdekli işlemcinin güç tüketimi yüzde 80'e kadar azaltıldı.

Hareket kadar dinlenme de önemli

Etkili antrenmanın, en çok unutulan ancak en kritik yönlerinden biri de dinlenmektir. Watch GT'nin yerleşik uyku analizi işlevi, yaygın uyku sorunlarını tanımlamak için gelişmiş TruSleep 2.0 uygulamasını barındırıyor. TruSleep, uykunun derin, hafif, REM ve uyanış evrelerini analiz ediyor. Analizden sonra ise uyku kalitesini değerlendiren TruSleep, kullanıcılarına Harvard Tıp Fakültesi'ndeki DBIOM merkezinde hazırlanan doğru ve kanıtlanmış önerilerini sunuyor. Watch GT, uykuya dalmakta zorluk, aşırı uyku hafifliği, erken uyanma gibi yaygın görülen 6 tipik uyku probleminin çözümünde oldukça iddialı.

Göz alıcı etki

Egzersiz için en iyi akıllı saat seçilirken, sadece teknik parametrelere ve fonksiyonlara değil, cihazın nasıl göründüğüne de dikkat edilmeli. Huawei Watch GT, klasik ve zarif saatlere doğrudan referansta bulunuyor. GT muhafazası sadece 10,6 milimetre. 1,39 inç (454 x 454 çözünürlük) ekran, en son AMOLED teknolojisi ile üretildi. Ek olarak, paslanmaz çelik kaplaması ve DLC (elmas) kaplaması nedeniyle Watch GT darbelere karşı dayanıklıdır ve 5 atmosfer basınca kadar suya daldırılabilir.

HUAWEI WATCH GT'nin spor modeli 1199 TL ve klasik modeli 1399 TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatlarıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz