İdeal kadın yüzü nasıl olmalı?

Bilimin son keşfi: İdeal bir kadın yüzünün nasıl olması gerektiği, bilimsel olarak belirlendi!

İdeal kadın yüzü nasıl olmalı?
Angelina Jolie oranı tutturamayanlardan

Bilimadamları ideal kadın ölçülerini tanımladı. Yapılan araştırmaya göre ideal kadın yüzünü gözler, ağız ve kulaklar arasındaki mesafe belirliyor.

Toronto Üniversitesi'nde yapılan araştırmada bilimadamları öğrencilerden verilen fotoğraflardaki kadınları, çekiciliklerine göre sınıflandırmalarını istedi. Fotoğraflar üzerinde Photoshop ile oynayan bilim adamları resimlerin yüz hatlarını değiştirdi ve en sonunda şu sonuçları buldu: Uzunluk olarak bir kadının gözleri ve ağzı arasındaki mesafe, saç çizgisinden çeneye kadar olan mesafenin 3'te 1'i kadar olmalı. Genişlik olarak ise iki gözbebeği arasındaki mesafe, tüm suratın genişliğinin yarısı kadar olmalı. Bu orana uyan yüzler altın orana sahip oluyor.

Oranlar ünlülerin yüzleriyle karşılaştırıldığında, Angelina Jolie'nin bu oranlara hiçbir şekilde uymadığı ortaya çıkmış. İngiliz aktris Elizabeth Hurley uzunluk açısından orantılı bir yüze sahipken genişlik bakımından oranı tutturamayanlardan. Shania Twain ise mükemmel bir orana sahip.

Geometrik oran önemli olsa da büyük gözlerin ve kadınsı yüz hatlarının çoğu zaman geometrik orandan daha etkileyici olacağı da araştırmada geçen bir gerçek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

lima da mı değil?

iyice nesneleştirdiler size ne herkese göre ideal farklıdır böyle saçmalık mı olur

Her insan muhteşem olacak diye bir kaide yok

kapitalizmin dayatması...

Rabbimin yarattigi hersey muhtesemdir arkadasim...

@07 Tem 2014 03:37 yau he hee.. hadi git şimdi....

Altin oran olayi yuzyillardir bilinen bisiy diye biliyorum...

Allahın bir bildiği varki öyle yaratmış size ne ? Her güzelin bir kusuru vardır :)

Angelina da o kalin dudaklar ve buyuk gozler olmasa bi boka benzemez zaten at gibi censi var kadinin ama o gozler dudaklar yok mu oyshh... :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir