IFA Berlin'de Vestel şovu

IFA'ya 318 farklı elektronik ve beyaz eşya ile katılan Vestel, bakın dev fuarda neler tanıtıyor...

IFA Berlin'de Vestel şovu

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Avrupa'nın en büyük elektronik fuarı IFA'ya 18. kez katılan Vestel, 318 farklı elektronik ve beyaz eşya ürünüyle tüketicilerle buluşuyor. Vestel, 2 bin 650 metrekarelik alanda 10.1" Tablet PC, 3D Smart LED TV, 21:9 3D Smart TV,Quad HD 60 inç LED TV, şeffaf monitör, 80 inç akıllı tahta, Warner Bros LED TV, ses ve hareket sayesinde kumanda edilebilen LED TV, 4 kapılı buzdolabı (French door), kurutmalı çamaşır makinesi modelleri gibi öne çıkan ürünlerini de sergiliyor.

Tüm kıtalardan ziyaretçi akınına uğrayan IFA'nın, Vestel'in elektronik ve beyaz eşya sektörlerindeki büyük müşterileriyle bir araya geldiği en önemli fuar olduğuna dikkat çeken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Turan Erdoğan, fuardaki Vestel standında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"IFA sayesinde yeni ürün ve modellerimizin tamamını sunmanın yanı sıra ürünler hakkında müşterilerimizden geri bildirim alma şansını da yakalıyoruz. Mevcut müşterilerimizin birçoğu ile IFA fuarında tanıştık. Bu yıl da Vestel teknolojisini mevcut ve potansiyel müşterilere tanıtmayı, satışlarımızı artırmayı ve yeni iş bağlantıları kurmayı hedefliyoruz."

Vestel'in bu yılın ilk altı ayında bir önceki seneye kıyasla, TV grubunda adetsel olarak yüzde 70 büyüdüğünü belirtenErdoğan, "2012'nin ilk çeyreği itibarıyla Avrupa LCD TV pazarında payımızı yüzde 24'e ulaştırdık. Beyaz eşyada yarıyıl sonu itibarıyla yüzde 20 büyüdük. Bu sayede 2012'nin ilk 6 ayında toplam ihracatımızı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45 artırdık" diye konuştu.

2012'de Japonlarla büyüyen Vestel, Güney Amerika için de şaseleri hazırladı

Avrupa'da özellikle Büyük Britanya, İrlanda ve İskandinavya'da TV pazarı küçülürken Vestel'in bu bölgelerde yüzde 30'un üzerinde büyüdüğünü aktaran Turan Erdoğan, Japon müşterilerinin artan etkinliğinin Vestel'in tüm satışlarında Japon markalarının yüzde 30'un üzerinde paya sahip olmasını sağladığını belirtti. Erdoğan, Güney Amerika kıtası için ülke şartlarına uygun ürün geliştirme çalışmalarını da tamamladıklarını, Arjantin, Brezilya, Uruguay, Peru, Kolombiya ve Paraguay'a TV ihracatına hazırlandıklarını Afrika'da ise tüm dağıtım haklarını aldıkları Telefunken markası ile önemli satış hacmine erişmeyi hedeflediklerini söyledi.

Akıllı Tahta konusunda, Hollanda'dan Almanya'ya, Arjantin'den Güney Afrika'ya ondan fazla ülkede işbirliği başlattıklarını belirten Turan Erdoğan, Afrika ve Balkan ülkelerinde projeler yürütmek üzere eğitim bakanlıkları ile yaptıkları görüşmelerin devam ettiğini, yılsonuna kadar 50 milyon dolarlık bir ihracat hacmi hedeflediklerini vurguladı. Erdoğan, öte yandan bu yıl ilk defa Mauritius, Maldiv Adaları, Seyşeller ve Kosova gibi ülkelere de set üstü kutu sattıklarını ekledi.

Vestel'den beyaz eşyada yüzde 20 büyüme

Vestel'den beyaz eşyada yüzde 20 büyüme

Turan Erdoğan, beyaz eşyada Avrupa'da enerji sınıfı konusunda duyarlılığın artması ve Vestel'in A enerji verimliliğine sahip geniş ürün yelpazesi sayesinde satışlarda yüzde 20 artış kaydettiklerini söyledi. A+ ve üzeri enerji sınıfındaki buzdolaplarında satışların yüzde 80'in üzerinde büyüdüğünü söyleyen Erdoğan, beyaz eşya ihracatına ilişkin şu bilgileri sundu:

"Özellikle Hindistan, Avustralya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika'da ciddi bir artış gerçekleştirerekA sınıfı ürün gamında birçok müşteriyi portföyümüze ekledik. Yılın ilk altı ayında geçen senenin aynı dönemine göre çamaşır makinesi ihracatımızı yüzde 23 artırırken, bulaşık makinesinde bu oran yüzde 64 oldu. Vestel'in yüksek ürün geliştirme kabiliyeti ve üretim gücü, tüketici tarafında global trendleri başarıyla takip etmemizi ve bunu dış ticarette başarıya çevirmemizi sağlıyor."

Finlux'te de pazarlar ve hedefler büyüyor

İskandinavya'nın popüler ve saygın ev elektroniği markası Finlux'u 2006 yılında bünyesine katan Vestel, IFA'da Finlux markalı ürünleri de tüketicilerle buluşturuyor. Turan Erdoğan, Vestel'in Finlux'le büyük atılımlar yapmaya devam ettiğini belirterek "Bu markayla satış yaptığımız ülke sayısı 2012'de 29 oldu. Finlux markalı satışlarımız ciro bazında yüzde 22 artış gösterdi" dedi.

Vestel, IFA'ya 318 modellik dev ürün yelpazesi ile katılıyor

10.1" tablet PC

Vestel bu yıl IFA fuarında ilk kez yüzde yüz Vestel tasarımı ve yerli üretimi olan tablet PC çözümünü sergiliyor. 10.1 inç boyutunda olan Vestel tablet PC, Android 4.0 (ice cream sandwich) ve 4.1 (jelly bean) işletim sistemlerini destekliyor. Mobil olarak film izleme, e-posta okuma, web'de sınırsız sörf yapma, entegre kamera desteğiyle fotoğraf çekme ve binlerce Android uygulamasına erişim ile Vestel tablet PC eşsiz bir eğlence ortamı sunuyor.

Tüm fotoğraf, müzik ve film arşivine micro SD ve USB gibi farklı giriş seçenekleri ile erişim sağlayan Vestel tablet PC HDMI, Bluetooth, GPS gibi çok çeşitli bağlantı özelliklerini destekliyor, bu sayede her yerde kullanılabiliyor. İnce ve hafif ekranıyla dikkat çeken ürün wi-fi ve 3G opsiyonuna sahip.

 

3D Smart LED TV ve diğer yeni Vestel'ler

3D Smart LED TV

3D Smart LED TV, Vestel'in fuardaki en önemli ürünlerinden biri. Uzaktan kumanda üzerindeki özel internet tuşuyla internete bağlanma olanağı sağlayan bu LED TV son kullanıcıya istediği içeriği (müzik, video, film vb.) istediği zaman internet üzerinden izleme olasılığı sunuyor. Ürün, kaçırılan TV programlarını izleme olanağı sunan catch-up servisi, sosyal medya sitelerine erişim, hava durumu, spor, günlük haberlerin takibi, oyunlar, izle-öde sistemi, çeşitli internet uygulamaları gibi birçok farklı hizmete sahip.

21:9 3D Smart LED TV ( 70", 55", 58")

Yeni trende uygun ve internete bağlanabilen bu TV sayesinde televizyon izlerken hem videoyu hem de internete bağlanma özelliği olan cihazları aynı anda ekranda görmek mümkün. Geniş ekran seçeneğiyle evde sinema keyfi yaşamak ve Blu-Ray'dan film izlemek için de ideal.

80" Akıllı Tahta

Dokunmatik LED ekranın arka tarafına takılan PC kartı sayesinde ekran tahta olarak kullanılarak öğrencilere etkileşimli eğitim sunulabiliyor. Herhangi bir kalem kullanmaksızın elle ekrana yazı yazıp silmek, şekiller çizmek, döndürmek, hareket ettirmek mümkün. Ekran elle yazılan her şeyi dijital formata değiştiriyor, yapılanlar saklanarak e-posta ile gönderilebiliyor. Ayrıca ekran üzerinden kişisel bilgisayarlar ile haberleşmek ve bilgisayarları kontrol etmek, ders/seminerler kaydederek kişilerin bilgisayarlarına göndermek mümkün.

22" ve 46" Transparan Monitör

1680 x 1050 çözünürlük sunan 22 inç şeffaf ekranlar 500:1 kontrast oranına sahip. 46 inç şeffaf ekran 1366x768 çözünürlükte ve 1000:1 kontrast oranına sahip. Bu ürünler ilk defa IFA fuarında sergilenecek. HDMI ve USB desteğine sahip olan bu transparan LCD ekranlar mağazalarda reklam amaçlı kullanılabiliyor, TV ekranında istenilen ürünle ilgili bilgileri izlerken ekranın arkasında gerçek ürünü görebilmek mümkün

Beyaz eşyada tasarım ve tasarruf ön planda

Vestel'in IFA'da sergilediği beyaz eşya ürünleri özellikle enerji tasarrufu özellikleri ve tasarımları ile dikkat çekiyor. Vestel, fuarda şu beyaz eşya ürünlerini sergiliyor:

-      4 kapılı (French Door) buzdolapları

-      Transparan LCD ekranlı buzdolabı

-      LED ekran kapılı buzdolabı

-      A+++ enerji sınıfı buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi modelleri

-      45 cm bulaşık makinesi (tam boy ve ankastre)

-      LCD göstergeli bulaşık makinesi -   A+++ enerji sınıfı ve 39 desibel ses seviyesi

-      Transparan bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi

-      Kurutmalı çamaşır makineleri - 9 kg yıkama / 6 kg kurutma kapasiteli

-      LCD ekranlı ankastre fırın

-      Dokunmatik LED kontrol panelli ankastre fırın

-      İndüksiyon teknolojisi olan yeni 30/60/78 cm ankastre ocaklar

-      90 cm tam boy fırınlar

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

içindekini kendin üretmedikten sonra dışını kime tanıtıyorsun

güzel güzel böyle devam...

helal saba vestel. yerli bir firma bu günlere ve daha iyilerine layık.

''içindekini kendin üretmedikten sonra dışını kime tanıtıyorsun'' Büyük firmalar da bütün parçaları kendi üretmiyor, önemli alan kaliteli olması.

Böyle bakarsan sen hiç ilerleyemez yerinde sayarsın Apple her parçayı kendi üretmiyor hp kendi üretmiyor ama bir markası var demi. komiksiniz. Vestelle gurur duyuyorum.

Dünya vestelleniyor??????gururla yerli... basarilarinin devamini diliyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir