İki dev arasında sürpriz satın alma!

Samsung, önemli bir bölümünü, bugüne dek büyük bir rekabet yaşadığı dev rakibine satmayı kabul etti!

İki dev arasında sürpriz satın alma!

HP, yazıcı alanında en büyük rakiplerinden biri olan, Samsung'un yazıcı bölümünü satın aldı. 1.05 milyar dolar karşılığında gerçekleşen satın alma sonrasında HP, Samsung'un elinde bulunan geniş patent portföyünü de eline geçirmiş oluyor.

Bu satın alma, HP'nin, yazıcı genelinde bugüne dek yaptığı en büyük harcama olarak da kayıtlara geçiyor. 6.500'ün üzerinde patentin yanı sıra, 6.000 civarında Samsung çalışanı da, anlaşma sonrasında HP bünyesine geçmiş olacak. Tahminlere göre bu 6.000 çalışanın dörtte bire yakınını, mühendisler oluşturuyor.

Satın almanın tamamlanması için, rekabet kurulunun onay vermesi gerekiyor. Bu onayın ise, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde çıkması ve satın almanın tamamlanması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Epson tanklı yazıcılar piyasayı süpürüyor. HP o yüzden telaşa kapılmış olmalı.

@13 Eylül 2016 15:07 Şaka olmalısın. Yaşın kaç?

@14 Eylül 2016 10:05 Yaşla ne alakası var?

Yazıcı/Scanner/Fotokopi hiçbir zaman ölmeyecek bir sektör. İyi bir işkolu aslında. Samsung da bu işkolunda gayet iyiydi ama tabii ki Samsung'un ne düşündüğünü bilemem...

@cleverman e ınk ekranlar yaygınlaşır ve gelişirse birde incelirse fotokopi artık gider.

hp yazıcıyıda üreten canon bunuda hatırlatayım dedim

@KUBIS5 -Öyle birşey yok da- madem Canon üretiyor, neden pazar payı HP'nin yarısı kadar? Birlikte geliştirilen patentlerle ortak cihazların üretilmesi bütün ürün gamının bir firma tarafından üretilmesi anlamına gelmez. Yalan yanlış bilgilerle insanların kafasını bulandırmayın.

fotograf makinası üreticileri film satmak icin cevirmedikleri numara kalmadı 90larda koskoca kodak ne hale geldi film piyasası ölünce biliyorum ki yakın zamanda mürekkep piyasasıda ölecek gelecek lazer yazıcıların ve bu pek cok dengeyi alt üst edecek icimde bir his var samsung bunu durduk yere yapmıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play