İlk akıllı stat Türk Telekom Arena olacak

Türk Telekom Arena, Türkiye'nin ilk akıllı futbol stadyumu olacak.

İlk akıllı stat Türk Telekom Arena olacak

Galatasaray ile TTNET önemli bir işbirliğine imza attı. Yapılan işbirliği ile Türk Telekom Arena, tüm tribünlerinde WiFi servisi verilen ve internet tabanlı dijital uygulamaların sunulacağı Türkiye'nin ilk akıllı futbol stadyumu olacak. Türk Telekom Arena, binlerce kişinin aynı anda internete bağlandığı en büyük TTNET WiFi noktası olurken, taraftarların maç izlerken en büyük sorunlarından olan maçın özel anlarını sevdikleri ile paylaşma sıkıntısı sona eriyor. 5. nesil WiFi teknolojisi sayesinde Türk Telekom Arena'da, aynı anda binlerce taraftar, birçok farklı cihaz ile 400 Mbps'ye kadar varan hızlarda internete bağlanacak.  Taraftarlar,  TTNET kablosuz internet altyapısı üzerinden Türk Telekom Arena için özel olarak geliştirilecek uygulamalarla, Galatasaray'dan güncel haberleri anında alabilecek, takımlarının son dakika videolarını izleme şansına sahip olacak, sunulacak özel fayda ve fırsatlardan faydalanarak akıllı stat deneyimini yaşayacak.

2014-2015 sezonunda başlayacak ve 2019-2020 futbol sezonu bitimine kadar sürecek işbirliği ile "GS TTNET WiFi" kablosuz internet hizmeti, Türk Telekom Arena Stadyumu'nda oynanacak tüm karşılaşmalarda aktif olacak. Basın tribünü ve localardaki misafirlerin ücretsiz kullanacağı "GS TTNET WiFi" hizmetinden TTNET aboneleri, internet paketleri dahilindeki hediye WiFi dakikaları ile faydalanabilecekler. TTNET abonesi olmayan kullanıcılar da kredi kartları ile ön ödemeli paket satın alarak bu servisten yararlanabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yalan... ilk akıllı stad vodafone arena...

ilk mi? allah iyiliğinizi versin :) bu özellik 2007 yılından beridir kısmen de olsa Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumunda zaten uygulanıyordu. basın, loca, 1907 tribünü ve fenerium tarafında her türlü internet wifi bağlantıları hatta uydu net bile vardı. bilginize :).....

@21 Ağu 2014 19:23 2007 de 400 Mbps hız mı vardi, ayrica özel uygulamalar geliştirecek adamlar.. yani staddan internete bağlandın diye akıllı olmuyo o stad :D

Bizim mahalleyede yapın abisi... 400mbit internetli mahallemiz olsun,turistler gelir,mahallemiz dünyaya açılır... Reklamınız yürür... Bizim maallenin name is kazandibi.bekliyoruz..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir