Instagram'dan NFT açılımı: İçerik oluşturucuların yakında kendi NFT'lerini oluşturabilecek ve satabilecek

Instagram yakında belirli içerik oluşturucuların NFT'leri doğrudan üretmesine ve satmasına izin verecek.

Instagram'dan yeni NFT açılımı

Meta, Instagram ve Facebook'ta bir dizi yeni içerik oluşturucu güncellemesi sunduğunu duyurdu. Şirket, Instagram'daki içerik oluşturucuların yakında kendi NFT'lerini oluşturabileceklerini ve bunları hem Instagram'da hem de Instagram dışında doğrudan hayranlara satabileceklerini açıkladı. Bu güncelleme ile içerik oluşturucular, NFT'ler oluşturmalarına, sergilemelerine ve satmalarına yardımcı olacak bir araç setine erişebilecekler. Polygon, Meta'nın bu özellik için seçtiği ilk ortak.

Instagram kullanıcıları artık NFT'leri doğrudan uygulama içinden satın alabilecekler. Meta, sürecin iOS ve Android'de geleneksel uygulama içi satın almalarla gerçekleşeceğini söylüyor. Şimdilik Instagram, içerik oluşturucuların gelirlerinden pay almayacak. Meta, bu yeni özelliği ABD'deki küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test ediyor ve gelecekte daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor.

Instagram ayrıca Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper Wallet, Ethereum, Polygon ve Flow dahil olmak üzere halihazırda desteklediği blok zincirleri ve cüzdanlara katılan Solana blok zinciri ve Phantom cüzdan için de destek ekliyor. Koleksiyon adı ve açıklamaları gibi meta verilerinin OpenSea ile zenginleştirildiği koleksiyonlar artık Instagram'da mevcut olacak.

Meta ayrıca, içerik oluşturuculara hayranlarından para kazanmanın yeni bir yolunu sunmak için Reels’den başlayarak Instagram'da hediyeler sunduğunu duyurdu. Yeni özellik, hayranların Instagram'da yıldız satın alarak reels üzerinden hediyeler göndermesine olanak tanıyor. Meta bu özelliği de ABD'de küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test ediyor ve yakında daha fazla içerik oluşturucuya genişletmeyi planlıyor.