Intel Bay Trail tabanlı HDMI çubuğu satışta!

İçerisinde "tam" bir Intel işlemciye sahip olan bu ilginç cihaz, rakiplerinden biraz farklı!

Intel Bay Trail tabanlı HDMI çubuğu satışta!

Intel Bay Trail tabanlı bir HDMI çubuğu, Çinli satıcı Alibaba'nın web sitesinde 110 dolara satışa sunuldu. Alibaba ve Aliexpress'te listelenen ürünün, onu Intel için üreten bir OEM olduğu sanılıyor.

Intel, çubuğu henüz resmi olarak duyurmamış olsa da üretici, teknik özellikler, fiyat ve sevk bilgileri gibi detayları paylaşıyor. İçerikleri TV'ye akış olarak aktaran HDMI çubuklarının aksine Intel tabanlı bu çubuk, Windows 8.1 ve Ubuntu, Fedora gibi popüler Linux dağıtımları dahil birçok işletim sistemini çalıştırabilen x86 işlemciyle geliyor. Yaklaşık 100mm uzunluğundaki çubuk, dört çekirdekli 1.7GHz Intel Atom işlemciye sahip. Diğer teknik özellikler arasında 1GB DDR3 RAM, 2 microUSB portu, 1 HDMI portu, 16GB ve 32GB depolama seçenekleri, bellek kartı slotu, Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 var.

Son zamanlarda çıkan Microsoft Wireless Adapter, Mozilla Matchstick, Google Chromecast gibi kayda değer HDMI aparatları var. Ancak Intel'in çubuğu, taşınabilirlik ve bağlantı seçeneklerini genişletmek için doğru cihaz olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Gayet güzel bir cihaz. bu cihazların dahada geliştirilmesi gerekiyor. hatta cep telefonu bir taşınabilir PC olabilmeli. mouse, klavye, ve monitör takılarak tam teşekküllü bir bilgisayar haline gelebilmeli. Standart taşınabilir monitörler ve klavye setleri üretilmeli. bu setler marka farketmeksizin tüm taşınabilir PC lerle uyumlu olmalı. hatta masa üstü PC lerle kullanılabilmeli

ms wireless adapter in yanında kinect slim gelse ve çubuk bir 3.5" hdd boyutunda olup msata ile gelirse eğer muazzam bir multimedya aracına dönüşür

Hdmi cec ve 4k h265 desteği varsa alınabilir

Aynen h265 lazım güvenlik kamera kayıt için

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir