Intel'in hedefinde Windows 10 var!

Intel, MWC 2015'te Windows 10'lu telefonlar hakkında ilk kez konuştu!

  • Levent Öztürk
Intel'in hedefinde Windows 10 var!

Intel, MWC 2015'te yeni işlemci serileri Atom x3, x5 ve x7'yi tanıttığı etkinlikte, Windows 10 hakkındaki beklentilerinden de bahsetti. İşlemci devi, özellikle Atom x3 işlemcilerinin üzerinde duruyor ve 20 OEM'in cihazlarında bu işlemcinin kullanılacağını belirtiyor. Bu cihazların büyük çoğunluğunu Android'li modeller oluştursa da, bazı Windows 10 temelli telefonlarda da bu işlemcinin kullanılacağı söyleniyor.

Intel'in İletişim ve Cihazlar Bölümü yöneticisi ve yardımcı başkanı Aicha Evans, gelecekte Atom x3 kullanacak Windows 10 telefonların üretilmesinin kendileri açısından "çok önemli" olduğunu söylüyor. Şu anda var olan Windows Phone modelleri Qualcomm'un işlemcilerini kullanıyor ve Microsoft, Atom işlemcilerin Lumia serisi telefonlarda kullanılması adına henüz bir açıklama yapmış değil. Ancak Evans, Windows Phone modellerinde Intel işlemcilerin kullanılmasının, işletim sisteminin kabul edilme sürecini hızlandıracağını düşünüyor.

Atom x3, bu yılın ilk yarısında, 3G kullanan ürünlerde kullanılmaya başlanacak. İşlemcinin LTE sürümü ise, yılın ikinci yarısında OEM'ler için sunulmaya başlanacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bence süper olur.

Bu konuda çok bilgi sahibi olmasam da gönlüm intel den yana(lumia 1520 kullanıyorum)

@05 Mar 2015 18:52 1520 DEN MEMNUNMUSUN ? EĞER MEMNUNSAN HABER VER..AYRICA 1520,DE 4G VARMIŞ. DOĞRUMU?

@05 Mar 2015 23:14 kardeşim bende kullanıyorum 1520 çok istiyerek sarısını aldım hatta ve hala bikez olsun teklemedi gönül rahatlığı ile alabilirsin..mağazası sorun diye düşünenler var haklılarda aslında ama benim henüz bu niye yok dediğim uygulama olmadı kullandıklarım arasından..kamerası için al hiç olmazsa :D

Intel + Windows 10 + Lumia süper olur. Bir iPhone kullanıcısı olarak Windows işletim sisteminin gelişmesini çok isterim. Hiç değilse bilgi çalan beleşçi Google'ın işletim sistemi gibi değil.

@05 Mar 2015 19:50 bende bir yazılımcı olmama ragmen ve açık kaynak sevmeme ragmen nedense microsofttan yanayım. google gelişirse sadece google gelişir. ama microsoft yazılımları gelişirse yazılım dünyası ve insanlığın teknolojisi ve iş alanları gelişir. androidin suyunu çıkardılar.

Bir microsoft trolü bir sürü yorum yapmış, kendine de bir sürü oy vemiş bu ne ya... Lumia, nokia hatrına satıldı geçti bitti... Mağazalarında 3 tane uygulama var... Kim alır Lumia yı.

Windows telefon pişmanlıktır

Microsoft telefon işinden çekilsin lütfen. Teknik servis telefonu tamir etmekten aciz

Amd li telefonlar 1.5 yıl sonra...

intel isterük

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play