İnternet artık 3 milyar kişiye hizmet ediyor!

İnternet kullananların sayısı 3 milyarı aştı. Ama işin içinde, karanlıkta kalan önemli bir detay var

İnternetin kapsama alanı 3 milyar kişiye ulaştı!

İnternete ulaşabilen insan sayısının 3 milyar kişiye ulaştığı, son raporlarda ortaya çıktı. Bu iyi bir sayı olsa da, internete en çok ihtiyaç duyan önemli bir kesimi hala internetin kapsama alanına giremiyor.

International Telecommunications Union'dan (ITU) gelen bilgilere göre internete ulaşabilen kullanıcı sayısı, geçen seneye göre yüzde 6.6 artış gösterdi ve 3 milyar kişiyi aştı. İnternet, ITU'ya göre artık en fakir kullanıcılardan engellilere, kadınlar dahil çoğu kişiye ulaşıyor. Bununla birlikte 4,3 milyar kullanıcı hala internete bağlı değil ve ne yazık ki bu kullanıcıların yüzde 90'ı, gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor.

ITU'ya göre interneti fakir ülkelere ulaştırmak için bu konuda kendilerine yüksek hedefler koyan diğer ülkelerin örnek alınması gerekiyor. ITU'nun internet bağlantısının en düşük olduğu kırsal bölgeleri bağlantıya kavuşturmaya yönelik yeni, 5 yıllık bir planı da bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kalanlara da ulaşmasın kimsenin elinden telefon düşmüyor.

interneti gereksiz buldukları için kullanmıyorlardır

üç milyar bilgi çöplüğü... ıyyy...

Adamlar acaba temiz içme suyu bulabiliyorlar mı da sıra internete geldi?

Diğer bir karanlık yüzüde sitelerin %70'i müstehcen içerikli.

Dünyanın internet yoksunluğundan daha önemli problemleri var. Varsayalım ki dünyanın nüfusu 30 milyar oldu ki 100 sene sonra 15 milyarı geçecektir ve her yanımız süpersonic zekalı gelişmiş robotlar ile doldu. Yani dünyanın nüfusu arttı ama istihdam yok oldu. Bu durumda insanların karnını internet mi doyuracak? Dünya 7 milyar insana bakmaktan aciz! En iyi ihtimal ile komünizm kapımızdadır. En kötü ihtimal ile de dünya nüfusu sistemi tehdit ettiğinde kıyamet senaryosu devreye sokulur ve fazlalıklar gemiden atılır ve de dünyanın tek sahibi gelişmiş devletler olur. Gemiden ilk atılacaklar arasında da emin olun Müslümanlar ilk sıradadır. Sizce Batılı Devletler sistemlerinin yok olmasına seyirci kalırlar mı?.. <Ultimate Chaos Scenario from Cleverman>

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir