Internet Explorer 8, 9 ve 10 ömrünü tamamladı

Microsoft, sadece 5 gün sonra, bu Internet Explorer'ların tabutuna son çiviyi çakıyor!

  • Onur Seven
Internet Explorer 8, 9 ve 10 ömrünü tamamladı

Microsoft yeni tarayıcısı Edge'in tanıtımına devam ederken, eski web tarayıcısı Internet Explorer'ın tabutuna bir çivi daha çaktı. Şirket, yaşlanan tarayıcının 8, 9 ve 10 numaralı sürümleri için 12 Ocak Salı gününden itibaren desteğini sonlandıracağını duyurdu.

Bu duyuru doğrultusunda, Microsoft aynı gün tarayıcının bahsi geçen sürümleri için bir yama dağıtacak. KB3123303 ile kullanıcılara tarayıcılarını yeni bir sürüme yükletmek isteyip istemediklerini soran bildirimler gösterecek. İlgili yama Windows 7 ve Server 2008 R2 üzerinde çalışan makinelere yüklenecek.

Microsoft'un yukarıda belirtilen Internet Explorer sürümleri için güvenlik güncellemeleri ve teknik destek sağlamayı sonlandıracağını bilmek son derece önem taşıyor. Bu tür yaşam ömrü sona ermiş programları kullanmaya devam etmek siber suçlular tarafından faydalanılabilecek ciddi güvenlik açıklarına yol açabilir.

Son olarak Microsoft kullanıcılara eski web tarayıcısının son sürümü olan Internet Explorer 11'e geçmelerini veya Windows 10 yükseltmesi yaparak Microsoft Edge kullanmaya başlamalarını öneriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Sayın microsoft yetkilileri , önce edge'deki eksik bıraktığın eklenti kısmını tamamlayın , antivirüsler edgeyi tarayamıyor sırf bu yüzden ,

Internet Explorer'ın hangi sürümü olup olmamasına bakmaksızın M. Firefox'u yükledikten sonra I.E.'ye olan gereksinimim sona eriyor. Bir sonraki sistem kurulumuna kadar bu böyle. :)

@Metinolmetin Şşşşh söylemeyin böyle şeyleri. Kıromcularla mikisoft fanları eksileme yarışına girecek yine.

Bence vistaya haksızlık yapıldı.. hem ie 10 ve 11'den mahrum bırakıldı hemde Windows 10 yükseltmesi yapılmıyor. Ben Vista çalıştıran bilgisayarın 10'u da çalıştıracağını düşünüyorum.

@07 Ocak 2016 17:36 İstersen windows 95 e de windows 10 versin?

@07 Ocak 2016 18:58 Saçma saçma cevaplar vermeyin. Sürüm numarasından değil yapılan başka bir uygulamadan dem vurmuş.

Yine cehalet had safhada!! Hemen IE cilerle Chrome cular saf tutup sanki kendileri yazılımları yapmışçasına savunuyorlar :) Bilişim piyasalarını usta taktiklerle yöneten dev şirketlerin siz cahillerle oynadığını gördükçe çok keyifleniyorum :)) Microsoft un birşeye destek vermesi gerekmiyor, KÖSTEK OLMASIN YETER :))) WIN10 çıkardı salakça, üzerine koyduğu EDGE ondan salakça? Güya hedef dokunmatik kullanımı geliştirmek???

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play