İnternetsiz, Bedava Navigasyon Uygulamaları!

Dışarıda kullanabileceğiniz bir internet bağlantınız yoksa, nasıl yol tarifi alabilirsiniz? İşte internetsiz, bedava navigasyon uygulamaları!

  • Zeynel A. Öztürk
En İyi Çevrimdışı Navigasyon Uygulamaları!

Telefonlarımızdaki navigasyon işlevleri, dışarıda olduğumuz sürece ilk kez gittiğimiz bir yerde bile yolumuzu kolayca bulmamızı sağlıyor. Ancak bu uygulamalar bazen internet bağlantısı yokken çalışmıyorlar. Bu ise mobil sinyalin iyi olmadığı alanlarda veya metro çıkışlarında sorun yaşayabileceğiniz anlamına geliyor.

Sorunun çözümü çok basit: Çevrimdışı navigasyon uygulamaları. İşte internet bağlantısına gerek duymayan 3 harika uygulama.

Google Maps 4.0: Önce gitmek istediğiniz yeri bulun ve hedefin adına dokunun. Sağ üstteki üç nokta üzerine dokunun ve "Çevrimdışı harita kaydet" seçeneğine dokunun.

Haritayı indirin ve ekranın sol tarafına dokunarak "Yerleriniz" seçeneğine dokunun. Burada kaydettiğiniz hedefleri bulacaksınız. Sağ alttaki mavi düğmeye tıklayın (bunu internete bağlıyken yapmanız gerekiyor). Artık bağlantı olmasa da yol tarifi alabileceksiniz.

Apple Maps: Apple Maps'te hedef konumu arayın ve "Buraya Yol Tarifi" seçeneğine dokunun. Şimdi ekranın ortasındaki "Rota" üzerine dokunun. "Başlat" üzerine dokunun ve hedefinize doğru yürümeye başlayın. Bu sırada internete ihtiyacınız olmayacak.

MAPS.ME: Çevrimdışı işlevlere odaklanan MAPS.ME uygulaması, telefonunuza bir OpenStreetMap haritası indiriyor ve çevrimdışı navigasyonu bu harita üzerinden sağlıyor. Uygulama, konum aramak için yeterli olmasa da, etrafınızdaki yerleri bulmanıza yardımcı olacak.

Hedef konumu arayın ve sağ alttaki "Route" düğmesine tıklayın. Mavi "Start" çubuğuna dokunun ve yol tariflerini almaya başlayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

here uygulaması 1 numara bu konuda

windows haritalar ve here maps

Yandex ile Here WeGo navigasyon uygulamaları da internete ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir aklınızda bulunsun. Yandex gitmek istediğiniz yerin veya bölgenin haritasını indirebilirken, Here WeGo Türkiye haritasının tamamını indirmektedir. Bir kere haritaları indirdikten sonra çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

heremap bunların hepsine 5 basar

google maps çok kötü..beni kaç kere yanlış yerlere götürdü..ben yandex maps kullanıyorum ve gayet memnunum

Here uygulaması , yada windows haritalar 1 numaradır

Eğer bolca paranız var ise hiç düşünmeden Tomtom gibi gps ve navigasyon uygulamaları satın alabilirsiniz. Uygulama ücretleri bölgesel ve biraz kazık gibi gelebilir ama kesinlikle istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Sen de yorum yaz