Interview'dan ilk hafta sonu raporu!

Birkaç küçük sinema salonu ve internette yayınlanan olay film Interview'dan ilk rakamlar geldi!

  • Cem Şancı
Sony'nin filmi 1 milyon dolarlık satış yaptı

Sony'nin neredeyse dünya savaşı çıkaracak olan komedi filmi Interview'ı vizyona koymayı kabul eden 331 bağımsız sinema salonunda hafta sonu boyunca 1 milyon dolarlık bilet satışı yapıldığı açıklandı.

Büyük sinema salonu zincirlerinin, filmi güvenlik riski nedeniyle gösterime almayı kabul etmemesi sonrasında sadece küçük sinema salonlarında ve ABD ile Kanada'da gösterim şansı bulan filmin ilk hafta sonunda ulaştığı bilet satış rakamı çok büyük bir kazanç sağlamasa da dikkat çekici.

Sony'nin filmi internetten Video On Demand sistemiyle kiraya çıkarması ise, film endüstrisinin daha fazla dikkatini çekmişti ve o satış sisteminde ilk hafta sonu gelirinin 5 milyon doların üstüne çıktığı anlaşıldı. Filmin VOD sisteminde yarattığı gelirin daha da artması halinde, VOD kanalları sinema endüstrisi için, sinema salonlarından daha öncelikli hale gelebilir. Böylece, sinema salonlarında vizyona girmeden önce internetten satışa çıkacak filmlerin sayısı hızla artabilir.

Bu arada, Interview filminin yapım ve pazarlama maliyetinin 90 milyon dolar olduğu biliniyor. Bakalım, film maliyetini karşılayabilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

film izledik ya. ne filmden ilk karesi.

Oldukça vasat ve klişe bir film olmuş. Ama iyi reklam yaptılar yoksa ciddiye bile alınmazdı.

yayınlanmadan önce imdb puanı : 10 , yayınlandıktan sonra imdb : 7,6

seth rogen varsa uzak durun....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost