iOS 10 şimdiden jailbreak'lendi!

Hacker'lar, iOS 10'u şimdiden jailbreak'ledi, ön izleme sürümündeki jailbreak'in nasıl çalıştığını videoda gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat iOS 10 şimdiden jailbreak'lendi! Hacker'lar, iOS 10'u şimdiden jailbreak'ledi, önizleme sürümündeki jailbreak'in nasıl çalıştığını videoda gösterdi!

iOS'un yeni sürümünün yayınlanmasıyla birlikte her sene, hacker'lar ile Apple arasında aynı oyun başlıyor. iOS'un yeni sürümünün gelmesinin ardından kısa süre içinde yayınlanan jailbreak, işletim sisteminin çeşitli kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor.

Hacker Luca Todesco, yayınladığı bir videoda 9.7 inç iPad Pro'yu nasıl hack'lediğini gösterdi. Videoda teknik detaylara yer verilmese de jailbreak'in kullanıcı tarafından uygulanması çok kolay olacak gibi görünüyor. Jailbreak uygulaması, App Store'un dışından yükleniyor. Bu uygulamaya eriştikten sonra jailbreak işlemini bir dokunuşla başlatabiliyorsunuz.

Todesco videoda Cydia uygulama mağazasını nasıl açtığını da gösteriyor. Bu jailbreak'in hemen yayınlanması beklenmiyor, ancak iPhone 7'yle birlikte tanıtılacak olan iOS 10'un indirilmeye sunulmasının ardından çok fazla beklemeniz gerekeceğini sanmıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

4s e bence ios10 öyle böyle yükleneblir :))

Bence apple jailbreake izin vermeli. Mesela google android de root a izin veriyor. Apple sürekli jailbreak yapılacak açıkları sürekli düzeltiyor.

Önceki gibi bedava JB'nin gelmesi zor görünüyor. Hacker arkadaşlar kazanç elde etmek için sertifikalı 1 senelik JB icat ettiler. iOS 9.3.3'ün JB'sinde karşımıza çıktı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play