iOS 11 Kontrol Merkezi'nde Garip Bir Keşif

iOS 11'de Wi-Fi veya Bluetooth'u Kontrol Merkezi'nden kapattığınızı sanıyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz! İşte iOS 11'in ilginç yeniliği...

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 11 Kontrol Merkezi'nde Garip Bir Keşif

iOS 11, Kontrol Merkezi'nin görünümünde ciddi değişiklikler yapıyor. Burada gördüğünüz Bluetooth ve Wi-Fi düğmeleri ise tam olarak sandığınız şeyi yapmıyor olabilir.

Yeni bir keşif, Kontrol Merkezi'nde Bluetooth ve Wi-Fi düğmelerine basarak bu işlevleri tam olarak kapatmadığınızı ortaya çıkardı. Bluetooth ve Wi-Fi'yi tam olarak kapatmak için Ayarlar'a gitmeniz ve ayarları buradan kapatmanız gerekiyor. Apple, Kontrol Merkezi'ndeki durumu iOS 11 destek sayfasında şöyle anlatıyor:

"iOS 11 ve sonrasında Kontrol Merkezi'ndeki Wi-Fi ve Bluetooth düğmelerini kullandığınızda, cihazınız Wi-Fi ve Bluetooth aksesuarlarıyla olan bağlantısını hemen keser. Wi-Fi ve Bluetooth, kullanılabilir halde kalır."

Yani Apple'a göre AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, Handoff, Instant Hotspot ve Location Services gibi işlevler çalışmaya devam ediyor. Ancak bu iPhone ve iPad'leri tehlikelere açık bırakabilir çünkü kullanıcı, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını gerçekten kapattığını sanıyor.

iOS 11'de Wi-Fi ve Bluetooth'u açıp kapamayla ilgili başka garip ilkeler de var. Örneğin Wi-Fi ve Bluetooth'u Kontrol Merkezi'nden kapatıp, cihazınızı baştan başlatırsanız, sabah 05:00'te bu bağlantılar tekrar açılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu iphone yazılımcıları cidden farklı bir dünyada yaşıyor. ben kontrol merkezinden söz konusu işlemi yapıyorsam neden tekrar ayarlara gidip de kapatmayı tekrar edeyim.. ihtiyacım varsa kendim açarım.sen neden açık bıraktırıyorsun bu iki işlemi?? umarım düzeltirler yoksa cidden salakça !!

O zaman kontrol paneli olmuyor ki bu

Hala 3g açma kapama gelmedimi

@21 Eylül 2017 16:32 geldi canim..

@21 Eylül 2017 16:32 nerede... daha bluethoot ve wifi kapatma işlevi yok... sen 3G kapatmayı soruyorsun... kontrol paneli ve yerleştirilen tuşlar hep süs...

Telefona söz geçiremeyen iktidarsız kontrol paneli yapmışlar.

Sen de yorum yaz

Turhost