iOS 18 ile gelecek yeni duvar kağıdı, iPhone kullananları büyüleyecek

Apple, tahmin edebileceğiniz gibi, iOS 18 ile beraber de iPhone kullanıcılarına yeni bir varsayılan duvar kağıdı seçeneği sunacak. Ama bu kez sunulacak olan duvar kağıdı, daha öncekilerden çok daha farklı bir yeteneğe sahip olacak.

iOS 18 ile gelecek yeni duvar kağıdı, iPhone kullananları büyüleyecek

iOS 18’le beraber iPhone’lar Apple Intelligence’tan yenilenen Fotoğraflar uygulamalarına ve yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi’ne kadar pek çok büyük güncellemeye kavuşacak. Ancak, Pazartesi günü iOS 18 geliştirici beta 3 ile birlikte piyasaya sürülen yeni “Dinamik” duvar kağıdı gibi daha küçük bazı değişiklerin de iPhone sahiplerinin ilgisini çekeceği kesin.

9to5Mac’in belirttiği üzere Apple, her büyük yazılım güncellemesinde olduğu gibi iOS 18 için de yeni bir varsayılan duvar kağıdı sunuyor. Duvar kağıdı daha önce sarı, pembe, gök mavisi ve mor olmak üzere dört renkte mevcuttu ancak artık beşinci bir seçenek olan “Dinamik” de bu listeye katılıyor.

Adından tahmin edilebileceği gibi, yeni duvar kağıdı gün boyunca dinamik olarak renk değiştirecek ve tüm renk seçenekleri arasında geçiş yapacak. Sızıntı kaynağı ShrimpApplePro, X üzerinde yeni duvar kağıdını çalışırken gösteren bir video da paylaştı.

Duvar kağıdının tam olarak neye göre renk değiştirdiği henüz bilinmiyor olsa da, günün saatine göre değişiyor gibi görünüyor. iOS 18 beta sürümünü kullanan iPhone sahipleri sayesinde dinamik duvar kağıdının tam çalışma sisteminin yakında ortaya çıkacağı rahatlıkla söylenebilir.

Şu anda iOS 18 beta sürümüne erişmek için bir geliştirici hesabına ihtiyacınız var, ancak ilk iOS 18 genel beta sürümünün ay sonundan önce yayımlanması bekleniyor. Son iki yıldır Apple ilk halka açık beta sürümünü 12 Temmuz’da kullanıma sunuyordu ve bu yüzden artık beta sürümünün yayımlanmasına çok yakın olduğumuzu düşünüyoruz.