iPhone 5'in kamerasında da sorun çıktı

iPhone 5 piyasaya çıktığından beri gelen şikayetlere, şimdi de kameradaki bu sorun eklendi!

Şimdi de kamerası...

iPhone 5'in kamerasının parlak ışıkta çekilen fotoğraflarda mor renkli bir hâle gösterdiği ortaya çıktı. Bütün iPhone 5'lerde olup olmadığı henüz bilinmeyen sorun, sadece güneş veya parlak bir ışık kaynağı görüntülendiğinde meydana geliyor.

Mor efektin oluşması için güneşin fotoğraf karesi içerisinde olması gerekmiyor. Buna yönelik bir örnek, Twitter'da bir kullanıcı tarafından yayınlanırken, bir başka kullanıcı ise mor efekti gösteren bir video kaydetmiş.

Apple destek hattını bu sorun için arayan bazı kullanıcılar, Apple'ın sorundan haberdar olduğunu ve çok sayıda kişinin bu konuda şikayette bulunduğunu söylediğini iddia ediyorlar.

Bazı kullanıcılara göre mor efekt, iPhone 5'in kamerasında kullanılan safir kristal lens koruyucusundan kaynaklanıyor. Sert bir madde olan safir, lensi çiziklerden koruyor. Ancak farklı renklere sahip safirler, bu tür bir efekte yol açmış olabilir.

Apple, iPhone 5'in alüminyum kasasının kolay çizilmesiyle ilgili bir soruna "her türlü alüminyum için bu tür çizikler normal" diyerek cevap vermişti. Dolayısıyla şirketin bu soruna da "kamerayı öyle tutmayın" gibi bir cevap vermesi, şaşırtıcı olmayacak.

Okuyucu Yorumları