iPhone 6'lar HTC'nin kopyası mı?

Rakiplerini iPhone tasarımını çalmakla suçlayan Apple'a, "iPhone 6 da çalıntı" suçlaması!

Apple, iPhone 6'yı HTC'den mi "arakladı?"

Çin'in Apple'ı olarak adlandırılan dev elektronik üreticisi Xiaomi'nin başkan yardımcısı, aynı zamanda Google Android'in eski başkanı olan Hugo Barra, Apple ve HTC hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Hugo Barra'ya göre Apple iPhone 6'yı tasarlarken HTC'nin modellerinden önemil ayrıntıları çaldı. Barra aslında tam olarak "arakladı" ifadesini kullandı. 

Aslında bu çok ironik bir açıklama oldu zira Barra'nın başında olduğu Çin'li elektronik devi Xiaomi de Apple'ın ürünlerini taklit ediyor. Hatta o kadar iyi taklit ediyor ki, Xiaomi telefonları ile Apple telefonlarını yan yana koyunca fark bulmak kolay olmuyor. Bu yüzden de Çin'de Xiaomi için "Çin'in Apple'ı" lakabı kullanılıyor.

Hugo Barra aslında bu açıklamayı, Xiaomi'ye yöneltilen suçlamalara karşı yaptı. Xiaomi'nin Apple'ın tasarımlarını çaldığı suçlamasına karşı "Apple da iPhone 6'ları HTC'den arakladı" yorumuyla cevap veren Barra, endüstride yeni tasarımlar yapılırken rakiplerin ürünlerinin dikkatle incelendiğini de ekledi. Yani kısacası Barra, üstü kapalı da olsa "herkes herkesin tasarımını biraz çalıyor" diyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

her telefon birbirine benziyo hepsi birbirine dava açsın

adam doğru demiş en çok hangi tasarım satılırsa hemen onu taklit ediyorlar

xiaomi? hugo barra? bu ne la? çizgi karakter falan mı bunlar :)

Lumia 925 ve htc karması

Ne htc si abi direk adamlar lumia 925 i aldı iphone yazdı arkasına kamerayı dandik kucukle değiştirip koseye aldılar. Kasa 925

htc m8 hoporler de nexus 6 da aynısı

htc nin kopyası

Kesinlikle doğru, telefon tasarımı konusunda htc bir numara olduğu için Apple resmen hırsızlık yapmıs ama yine de olmamış, arka kamera dışarı doğru çıktığı için çok ama çok komik olmuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir