iPhone'u kilitleyen bağlantı!

iPhone kullanıcıları arasında dolaşmaya başlayan bu bağlantıya sakın dokunmayın!

iPhone'u kilitleyen bağlantı!

iPhone'unuza içerisinde "crashsafari.com" adresine bağlantı veren bir mesaj gelirse, merak edip bu bağlantıya tıklamayın. Aksi halde Safari web tarayıcınız kilitlenebilir ve hatta iPhone'unuz baştan başlayabilir.

crashsafari.com, Safari'yi kilitleyecek biçimde tasarlanmış bir web sitesi. Site bunun için sonsuz sayıda karakter oluşturuyor ve bu durum, tarayıcıyı durma noktasına getirip kilitliyor. Yapılan denemeler, sitenin Mac'teki Safari'yi ve Chrome'u da kilitlediğini gösteriyor. Sitenin alan adı incelendiğinde Nisan 2015'de kaydedildiği anlaşılıyor. Ancak sitenin o tarihten bu yana çalışıp çalışmadığı belli değil. Sitenin iPhone'u kilitlemekten başka bir etkisinin olup olmadığı da bilinmiyor.

Sorun yaşamamak için her zaman olduğu gibi tanımadığınız kişilerden gelen bağlantılara ve hatta tanıdığınız kişilerden gelen şüpheli bağlantılara tıklamamanızı öneriyoruz. Web sitesi bağlantılarının hangi siteye gittiği gizlenebildiğinden, tıkladığınız bağlantılara dikkat etmenizde fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Salak gibi PC'den girdim, Chrome'un ağzına s*tı..

Windows Phone dan girdim sadece yazı çıktı. Telefona zarar verdiği yok. Tabi iphone lar bir kaç kelime cümleden çöküyorsa o başka.

@26 Ocak 2016 18:36 birkaç kelime?

İPhone çok güvenlidir... (Yersen)..!!!

@26 Ocak 2016 19:25 Bilgisayardan bir gir bakalım ne hale geliyor pc. iPhone'da sadece safari çöküyor. Pc'de google chrome'un ram kullanımı 5 gb'a kadar çıktı ve bilgisayar dondu. Dakikalarca kendine gelemedi pc.

sadece yazı yazdı...

Girdim şu ayazı yazıyor: What are you expecting? Lumia 1520

iPod dan girdim sadece Safari çöktü ama iPod yeniden başlamadı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir