iPod'u özlediniz mi? Artık Apple Watch'u iPod'a çevirmeniz mümkün

Apple'ı batmaktan kurtaran efsanevi müzik çalar iPod'u unutamayanlardansanız, sizin için küçük bir sürprizimiz var. Dilerseniz Apple Watch'u, artık bir iPod'a çevirebilirsiniz.

iPod'u özlediniz mi? Artık Apple Watch'u iPod'a çevirmeniz mümkün

Apple, 2000'lerin başında, o dönem hantal ve pahalı olan Mac bilgisayarları ile Microsoft karşısında ağır bir hezimet yaşıyor ve iflas etmemek için yeni fikirler arıyordu. İşte o anlarda Steve Jobs sahneye çıktı, iPod diye bir cihaz yapıp, iTunes diye de bir yazılım geliştirip, herkese şarkı satıp Apple'ı iflastan kurtardı.

Ancak akıllı telefonların hızlı gelişmesiyle beraber iPod tarih olurken, iTunes da yerini Apple Music'e bıraktı. Ama yine de iPod'u özleyenler artık çaresiz değil. Elinizdeki Apple Watch'u kolayca iPod'a dönüştüren bir kit, şu anda büyük ilgi görüyor. Akıllı saati içine taktığınızda, tam fonksiyonlu bir iPod'e dönüşen bu kitin ismi TinyPod. Cihaz Apple'ın bir ürünü değil, 3. parti bir aksesuar.

Henüz piyasaya çıkmayan cihaz için "yakında" uyarısı bulunuyor. Kitin üzerindeki dairesel kontrol düğmeleri, iPod'da olduğu gibi, dokunmatik şekilde ses veya şarkı kontrolü yapmanıza imkan tanıyor. Cihazın yan tarafında bulunan düğmeler ise Apple Watch'u kontrol ediyor.

Akıllı telefonlar çağında artık kimsenin müzik dinlemek için iPod'a ihtiyacı olmayabilir ama özellikle Z kuşağının, Instagram'da veya TikTok'ta görüntülerini yayınlayıp ilgi toplamak için antika teknolojilere meraklı olduğunu düşünürsek, TinyPod'un önemli bir satış potansiyeli olduğunu tahmin edebiliriz.