İşte Windows 10'un fiyatları!

Windows 7 veya 8 lisansı olmayanlar, Windows 10'u satın almak için ne kadar ödeyecekler? Açıklandı!

İşte Windows 10'un fiyatları!

Microsoft, aylardır Windows 10'a yükseltmenin ücretsiz olacağından bahsetse de, lisansı olmayanların ne kadar ödeyeceği konusunda sessiz kalmıştı. Ancak firma sonunda sessizliğini bozdu ve Windows 10'un fiyatlarını açıkladı.

Yapılan duyuruya göre Windows 10 Home'un fiyatı 119 dolar olacak. Windows Home'dan Pro'ya yükseltmenin ücreti ise 99 dolar olacak. Windows 10 Pro'nun perakende fiyatıysa 199 dolar olacak.

Dolayısıyla Windows 7 ve Windows 8 kullananlar için durum çok daha avantajlı olacak gibi görünüyor. Windows 7 ve 8 kullanıcılarının Windows 10'un ilk bir senesi boyunca Windows 10'a ücretsiz olarak geçebilecekleri duyurulmuştu.

Windows 10'un hangi sürümüne geçeceksiniz?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Allahtan win8 pro lisansım var zamanında skype sağolsun beleşe orijinal lisans yapmıştım :D

Peki ilk yıl bitince ne olacak? Geri dönüşü var mı?

Bir Yanlışlık Var Home Sürümü 119 $ Pro Sürümü İse 199 $ Olması Gerekiyor...

Buradan anladığım bu mudur ? Ücretsiz geçiş için verilen süre mi 1 yıldır ? Yoksa ; 1 yıl içinde geçenlerin 1 yıldan sonra ücret mi ödeyecekler ?

@02 Haziran 2015 14:21 1 yıl içinde Windows 10'a geçenler 1 yılın sonunda herhangi bir ücret ödemeden işletim sistemini kullanmaya devam edebilecekler benim bildiğim kadarıyla. Öbür türlü, sizin dediğiniz gibi olsaydı kullanıcılar isyan ederdi herhalde.

Yapacağın işe edeyim Microsoft. Sen bu fiyatlar ile satmaya devam edersen korsana hep yenik düşeceksin. 199 Dolar=550 TL' ye yakın bir fiyat yazık cidden yazık...

@02 Haziran 2015 14:42 Zeki insan zaten nüfusun yüzde 90 nında win 7 veya Win 8 var. Bu fiyatlardan OEM ler, firmalar veya xp/vistası olanlar etkilenecek seni zor duruma düşüren bir olay yok

@02 Haziran 2015 14:42 Dostum bu fiyatı sen ister istemez Laptop alırken ödüyorsun zaten firmaya Firma içinde orjinal lisans ile sana pcyi teslim ediyor firma işletim sistemini microsofttan alıyor sende pc yi firmadan aldığına göre doğrudan bu parayı pc alırken işletim sistemi içinde microsofta para ödüyorsun ( Freedos hariç )

@02 Haziran 2015 14:42 pro sürümüyle işin ne, kaldı ki elinde 7 veya 8 lisansı var bedava w10 kullanıcısı oluyorsun

Resimdeki gördüğüm doğrumu peki ? Yani başlat menüsünün şeffaflığını ayarlamak için Glass2k gibi bir üçüncü parti program mı kullanmak gerekecek.(Şeffaflığı başka türlü ayarlanmıyor demek) O zaman Windows 7 den hala ileride değil. Hatta zayıf kişiselleştirme özellikleri yüzündne geride.

@02 Haziran 2015 15:17 resimin win 10 10130 la alakası bile yok.

"Yapılan duyuruya göre Windows 10 Home'un fiyatı 199 dolar olacak. Windows Home'dan Pro'ya yükseltmenin ücreti ise 99 dolar olacak. Windows 10 Pro'nun perakende fiyatıysa 199 dolar olacak." Win10 PRO199 dolar haa.. bence dolmaz. Ey Microsoft dünya seni zenginmi edecek, şaka gibisin.. tükkanımı satın alıyoruz? Ultrabook ile gelen Win8.1'in yanına Linux Mint Cinnamon' u da kurdum, kardeş, kardeş geçinip gidiyorlar. Lisanssız kullanıcıların sayesinde sen(Microsoft)avucunu yala.

200 dolar neredeyse 600 TL. Bu fiyata KDV dahi mi? :)

540 tl demek ki windows 10,kredi kartına taksit var mı acaba?

w7 x64 sp1 devam aero da cabası :D

Amaan kim takar fiyatı win8 8.1 ikıran 10 u mu kıramayacak ne adamlar birde para istiyorlar

Ya bkşverin zaten herkes korsan indirecek. Sadece şirket bilgisayarlarında ve hazır bilgisayarlarda orijinal sürüm var.

win 7 ye göre arka planda 3 kat fazla uygulama çalışıyor çoğu gereksiz iterneti kulanıyor pingi yükseltiyor cortana mesela bu bölgede kulanılamıyor diyor devre dışı bırakıyosun arka planda çalışıp int kulanıyor görevi sonlandırıyosun geri geliyor. şu saçma app ve cortananın olmadığı sürüm hangisi ona geçelim. pen cereler beyaz olmamış çok göz yoruyor ikonlar klasörler iyi per 7 le aynı dual boot kulanmaya devam günlük +dx11 e kadar 7- dx12 için 10 kulanacaz tek win işeyaramaz 7 deçalışan 10tırt

elden senetle satarlarmı acaba özel banka kredisimi çekmeliyiz

Home premium için aero yokmu kan çıkar yeminle. Var olan özelliği yedirtmem

Minada kurulur pazar

1 TL vermeyiz, burası Türkiye! Resmi kurumlardaki yazılımlar bile korsan! Microsoft şimdiye kadar attığı kazıklara saysın! Zaten bundan sonra yeni bir yazılım gelmeyeceğini kendileri beyan ettiler. İşletmeler ve kurumlar makul bişey ödesin ev kullanıcıları, öğrenciler, sade vatandaş 5 para ödemesin, reklamdan ve diğer yazılım şirketlerinden elde edeceği kar yetmiyor mu, korsanı bunlar yaşatıyor. Win 10 şartsız koşulsuz bedava olmazsa, herkes win 7 de kalır ve win 8 gibi Fiyasko olur.

Win7 devam arkadaslar. Win10 kendı kendını kazıklamaya devam etsin bir kuruş para vermem hele 540TL gibi bir miktar asla. Good Luck Microsoft.

Yap şu PRO'yu 300 TL, paşa paşa alalım.

92 liraya var yazilimsec sitesinde.

Ya millet 100 lira bile olsa alinmaz kurdum kurali pisman oldum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir