Kapandı dendi ama kapanmadan kurtarıldı

Twitter ile ters düşen bir uygulama, kapanma tarihi belli olmasına rağmen bakın nasıl kurtuldu!

Bir uygulama daha kapanmanın eşiğinden döndü
Satın alanın kimliği şimdilik belirsiz

Kısa sürede büyük miktarda insanın kullanımına ulaşan Twitpic, bundan birkaç hafta kadar önce Twitter ile olan isim benzerliğinden dolayı meydana gelen telif hakkı yasası uyarınca, kapanacağını beyan etmişti. Kapanmasına kesin gözüyle bakılan Twitpic, bugün gelen bir haber ile ismi verilmeyen bir kişi ya da grup tarafından satın alındı ve kapatılmaktan kurtuldu.

Firmanın Twitter hesabından yazdığı son gönderiye bakacak olursak, tamamen başka bir kişi tarafından satın alındığı ve bu sayede yayın hayatına devam edeceğini görüyoruz. Şimdilik satın almanın arkasında kimin olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmese de aynı mesajın devamında yer alan "Daha fazla detayı vakti gelince vereceğiz." şeklindeki açıklama, yakın zamanda bu gizemin ortadan kalkacağını açıklamaya yetiyor.

Twitpic'in kurucusu olan Noah Everett bundan bir süre önce sistemin nihai kapanış tarihini 25 Eylül olarak vermişti. Bugünse Twitpic, resmi iOS uygulaması olarak App Store'dan halen indirilebiliyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Allaha şükür kapansa ne yapardık.Evimize ekmek götüremezdik.

@20 Eyl 2014 20:44 Burası Teknoloji Haberleri Sitesi.Ne haberi yapacaklardı? Eğer cebini evini ekmeğini bu kadar düşünüyorsan git çalış.Kelepçemi taktılar haber oku yorum yap diye.

Satın almakla isim benzerliğinin ne alakası var anlayamadım. Satın alınınca isim benzerliği kalktı mı yani..

Hak sahibi değişince takip baştan başlamıyor, kaldığı yerden devam ediyor. Biraz oyalama taktiği olmuş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir