Kavisli bir Windows Phone göründü!

Piyasada olmayan bir Windows Phone telefona ait kavisli çerçeve, internette görünerek şaşırttı!

Kavisli bir Windows Phone göründü!

Twitter'da paylaşılan, daha önce görmediğimiz kıvrımlı bir Windows Phone, Samsung'un Galaxy S6 Edge'ine benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Geçmişte Nokia'nın (bir miktar) kıvrımlı olan telefonlarına rastlamıştık. 2.5D Gorilla Glass ile gelen Lumia 1020, bunlardan sadece biriydi. Ancak paylaşılan fotoğraftaki çerçeveye baktığımızda, bu cihazın sadece kenarlarının değil, ekranının da kavisli olabileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden telefon, yüzeyi düz Lumia 1020'den farklı bir ekrana sahip olabilir.

Cihazın altındaki artık çalışmayan "proto.nokia.com" web adresi, cihazın Microsoft'un Nokia'yı satın almasından önce geliştirildiğinin ipucunu veriyor. Bu fotoğraf dışında cihazla ilgili herhangi bir bilgi verilmediğinden, onun piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini bilemiyoruz.

Microsoft, daha önce yaptığı bir açıklamada Windows 10'la birlikte amiral gemisi mobil cihazlar tanıtacağını söylemişti. Bu cihazların arasında kavisli ekrana sahip telefonların olmayacağını söylemiyoruz, ancak bizce böyle bir cihazın bu sene ortaya çıkması zor.

Microsoft'un üreteceği kavisli Windows 10'lu telefonlar, ilginizi çeker miydi?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Microsoft un uretecegi hicbirsey ilgimi cekmiyor

buda kavisli ekran fikrinin ilk olarak samsung dan çıkmadığının göstergesidir sanırım :)

Eğer nokia microsoft almadan önce bu çalışmalara başladıysa samsung bundan önce davranarak daha patentlenmeden fikri kullanmış olmalı ki böylelikle ilgiler daima samsung üzerinde kalsın.ama emin olun ki windows phone işletim sistemini androidle kıyaslamak microsoft a hakaret.çünkü stabilizasyon ve optimizasyon konusunda microsofttan iyisi yok s4 de daha touch wiz ekranında kasarken ve uygulamalardan çıkarken korktuğumuz yanıt vermeme ve kasma olayları başımıza gelir diye korkuyorduk

Microsoft daha yeni başlıyor....kim bilir ne cihazlar çıkacak.

@30 Mayıs 2015 20:09 iki sene öncede böyle diyorduk yalnış anlaşılmasın kullandığım telefon lumia 925 ama microsoft çok yavaş davranıyor kilit özellikleri çok geç getiriyor

Şu an Lumia 930'lar da kıvrımlı ekrana sahip, oldukça şık duruyor ve mağdurum bu durumdan. Ekran jelatini tam kapatamıyor kenarları. Lakin yine de telefon tam bir canavar. İphone 6Plus versinler vermem :)

nokia çıkaracakmış zamanında microsoft taş koymuş yoluna

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir