Konu yine iPhone 7'nin home düğmesi

Yeni sızan bir kare, Apple'ın iPhone 7'nin home düğmesinde ilginç bir değişiklik yapacağını söylüyor

Konu yine iPhone 7'nin home düğmesi

Neredeyse her gün gelen iPhone 7 sızıntıları, Eylül'de çıkması beklenen amiral gemisi için yeni şeyler söylemeye devam ediyor. Bugünkü sızıntının odak noktası ise yine meşhur home düğmesi.

Mobipicker'ın sızdırdığı görüntü, yeni home düğmesinin düğmeden ziyade, dokunmatik bir düğme olacağını söylüyor. Site, yeni "düğmenin" iPhone'un gövdesiyle aynı hizada olacağını iddia ediyor. Fiziksel olarak hareket eden bir düğmenin yerine böyle bir düğmenin gelmesi, daha ince bir iPhone'un yolunu açabilir.

Yeni çıkan Moto Z'nin 5,2 milimetrelik profili, 7,1 milimetrelik iPhone 6S'e göre oldukça ince. iPhone 6S yeterince ince bir telefon, ancak Apple'ın incelik peşindeyse bunu giriş düğmesini değiştirerek yapabilir. Sızan bilgilerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı şimdilik bilinmiyor, ancak dedikoduların çoğunda Touch ID sensörünün ve home düğmesinin adı geçtiğinden bu alanda bir yenilik görebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple ın bu incelik merakı beni öldürecek

Biz ince iphone istemiyoruz bataryası daha iyi ve daha güçlü bir iphone istiyoruz. Sürekli ince yapmaya çalışıyor. Iphone dan soğumaya başladım bu yenilikler yüzünden.

bendgate 3 yolda hemde daha komikleri ile...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir