Korsan Windows'a bedava Windows 10 yok!

Korsan Windows kullananlar, Windows 10'a bedava geçecek mi, geçmeyecek mi? Cevap belli oldu!

Lisanssız kullanıcılar ücretli yükseltebilecek!

Microsoft, lisanssız Windows kullanıcılarının Windows 10'a yükseltme işlemleriyle ilgili detayları biraz daha ortaya çıkardı.

İşletim sistemleri grubu başkan yardımcısı Terry Myerson, "yalnızca orijinal Windows kullananların ücretsiz yükseltebileceğini" söyledi ve şöyle devam etti: "Windows 10'a ücretsiz yükseltme teklifimiz, tüm lisanssız Windows cihazları için geçerli olmasa da, her zaman yaptığımız gibi, cihazlarını lisanssız durumda kullanmaya devam edenlere Windows 10 sunmaya devam edeceğiz." Myerson, lisanslı olmayan Windows kopyalarının zararlılara, bozulmalara ve dolandırıcılığa daha açık olduğunu da vurguladı.

Myerson'un açıklamalarından Windows 7, 8 ve 8.1'in lisanssız sürümlerini kullananların, Windows 10'a geçmek için ücret ödeyebileceği çıkıyor. Bununla birlikte böyle bir durumda ne kadar ücret ödeneceği belli değil.

Windows'unuz orijinal mi?

İşletim sisteminiz Windows ise ve masaüstünde bir filigran görüyorsanız, işletim sisteminiz lisanslı olmayabilir. Myerson, sistemini yeni satın alan ancak masaüstünde filigran gören kullanıcılara, cihazlarını satıcıya götürmelerini tavsiye ediyor.

Eski PC'ler

Windows 7'den önceki Windows'ları kullananlar, Windows 10'a ücretsiz olarak yükseltmeyecekler. Ancak Microsoft, bu kullanıcılar için uygun bir geçiş fiyatı belirleyecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Cortana Türkçe dilinde gelmeyecekmiş. Windows 10 = Çöp benim için artık.

@18 Mayıs 2015 11:46 Müneccim misin? Vahiy mi indi gelmeyecek diye

@18 Mayıs 2015 11:46 Çokmu önemliydi şaka gibisin :)

@18 Mayıs 2015 11:46 İndirme kulllanma şartmı microsoftun çöpünü firefox kullan bitsin.. :)

20 dolar yap direk geçiyim win 10 a

@18 Mayıs 2015 12:31 keşke yapsa tüm Türkiye orijinal olurdu ama yapmaz.

Ücretsiz geçiş için Linux Mint önerebilirim. Kendim de kullanıyorum.

@Metinolmetin bak ekmene be cnm

Ubuntu 14.04.2 kullan kafan rahat olsun.

yıl 2016 olacak hala windows kullanan mı var?

@kuyu0kazici 10000 kiziye sorsan biri win kullanmıylrdur o da sensindir herhalde..

@kuyu0kazici herkes seningibi sadece facebook ta takılmıyor.

görünüşü berbat yaw win 7 tema yüklicez birde anlaşılan

Haberi neden uzatıyorsunuz kısaca yine paralı yine ücretli. Crack veya Skype üzerinden etkinleştirmeye devam. Parası olan var olmayan var

sen merak etme Microsoft windows 10 u yayınlanmadan crack çıkartırlar

Xp orjinal cd var onu versek win 10 alalım

8.1 i skape üzerinden ms arıyarak etkinleştirdim beş para vermedim full orijinal iso msdn md5, aynı şekil win 7 kulana makinalar diz üstüler fabrika çıkışı slic biosla aktif ediliyor ms hepsini orijinal görüyor elmayla armudu nasıl ayırt edecek ben söyleyim carack yapanlar sadece orijinal görünmez uyarı verir onun haricinde kiler orjinaldir ücretsiz geçer. ayrıca şu win 10 ins prog dahil olun win10 kurun sisteminize başka bir yerde okuduğuma göre finalksurumune ücretsiz geçip lisans alma hakkı

@18 Mayıs 2015 18:01 aferin halt yemişsin bu yolda devam et.

@18 Mayıs 2015 23:51 ms tüm lisansları paraylamı satıyor sanıyorsunuz ücretsiz verdiği lisansı kulanan birkişi para ödemediği için korsanmı şimdi. ilk önce korsannın anlamını öğrenin. korsan: illegal yöntemle elde edilmiş herhangi birşeyi satan gerir elde eden kişidir. korsan kulanıcı olmaz lisansli veya lisansız legal veya illegal kullanıcı vardır. ms lisansları 1 retail keyle aktif eder, 2 oem - markalı pcler aktivasyon yöntemi 3 telefonla veya mac key. 1-2-3- kulanan orjinaldir kapiş.

1yıl içinde win 10 geçiş ücretsiz deniyor ,gecenden 1yıllsonra yeni v çıktı denilip ücret istenecek artık güncelemeler ücretli veya yılık lisans dönemi başlıyor umarım olmaz . gerçi yeni çıkan win v ömrü 2 - 1 yıl zaten ya ,2010 da çıkan win7 den çoooook ierledi mnyak özellikler geldi demi 5 yıldır yerinde sayıyor ms bi tel versiyonunu oturtamadı. şimdi sayarla r o geldi bu geldi çoğu tr dile yok çoğu bölge sınırlı geri kalanıda win 7 ye sp2 olarak verilirdi. tabi düzgünbi rakip olmayınca....

korsanı orjinalinden iyiki :D

@18 Mayıs 2015 18:40 tuhafsın.

Windows Vista kullanıyorum geçiş paralı olmamalı bu bir terbiyesizliktir. Zaten yıllarca rezil bir sistem kullandım.

"cihazlarını lisanssız durumda kullanmaya devam edenlere Windows 10 sunmaya devam edeceğiz" lisanslı alanlar enayi mi? kullanıcılarını linuxe kaçırmamak için lisanssız kullanımı bile engellemeyen çirkef firma..

fol yok yumurta yok... hele bir on çıksın bakalım beğenecekmiyiz.. geçişi sonra düşünürüz.. geçmesek ona eski havadan bir halt diye sattığı elimizde patlayan o sistemlerin parasını iade edeceklermi..hiç para iade yok hep mecbursun beğenmeye!!!

microsoft windows 8 itibari ile kullanıcıları eline alıp onları duvar ile örmeye başladı.

win10 u korsan kullanırız bizde :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost